Izraelskie lotnictwo uderzyło w czwartek w nocy w obiekt militarny w Masjaf w północnej Syrii, zabijając dziewięć osób i powodując ogromne szkody – poinformował The Times of Israel.

Jak poinformował w czwartek dziennik The Times of Israel, izraelskie lotnictwo przeprowadziło atak na placówkę wojskową w Masjaf w północnej Syrii. Dziewięć osób straciło życie, tylko czworo z nich zostało potwierdzonych jako obywatele Syrii, tożsamość pozostałych nie jest jeszcze znana.

Według syryjskich źródeł, systemy ochrony przeciwlotniczej miały się uaktywnić, ale nie zdołały zneutralizować izraelskich samolotów.

Materiał wideo z Syrii, udostępniony w mediach społecznościowych, pokazuje syryjskie pociski przeciwlotnicze wystrzeliwane w niebo, a także duże pożary prawdopodobnie wywołane przez naloty izraelskich samolotów.

Zobacz też: Skuteczność rosyjskich systemów przeciwlotniczych w Libii jest bliska zeru 

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Jak informowaliśmy na naszym portalu, na początku maja syryjskie wojsko przekazywało, że jest niezadowolone z systemów obrony przeciwrakietowej S-300. Ma być nieskuteczny w wykrywaniu i w zwalczaniu nalotów przeprowadzanych przez izraelskie samoloty i rakiety. Syryjska administracja wojskowa miała poinformować Rosjan, że radar używany w systemach S-300 i Pancyr-S1 okazał się niezdolny do wykrywania i zestrzeliwania izraelskich pocisków przy wielu okazjach.

W celu zmodernizowania swoich systemów syryjska armia zwróciła się do chińskich dostawców. Zakupione zostały takie jak systemy JY-27 i JYL-1 dalekiego zasięgu, a także radar LLQ120, który wykrywa cele na małej wysokości. Syryjskie wojsko twierdzi, że z powodzeniem wykrywają izraelskie pociski i pomagają w sukcesie niektórych rosyjskich pocisków obrony powietrznej.

Chińska agencja Sina News niedawno poinformowała, że syryjska armia całkowicie porzuciła rosyjskie systemy rakietowe Pancyr-S1 z powodu słabej skuteczności przeciwko izraelskim atakom i teraz używa Buk-2ME. Buk-M2E jest jednak w stanie zestrzelić jedynie dwie trzecie izraelskich pocisków, co może być poprawą w stosunku do Pancyrów, ale wciąż jest dalekie od syryjskiego celu.

Kresy.pl/The Times of Israel
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz