Izraelskie lotnictwo uderzyło w czwartek w nocy w obiekt militarny w Masjaf w północnej Syrii, zabijając dziewięć osób i powodując ogromne szkody – poinformował The Times of Israel.

Jak poinformował w czwartek dziennik The Times of Israel, izraelskie lotnictwo przeprowadziło atak na placówkę wojskową w Masjaf w północnej Syrii. Dziewięć osób straciło życie, tylko czworo z nich zostało potwierdzonych jako obywatele Syrii, tożsamość pozostałych nie jest jeszcze znana.

Według syryjskich źródeł, systemy ochrony przeciwlotniczej miały się uaktywnić, ale nie zdołały zneutralizować izraelskich samolotów.

Materiał wideo z Syrii, udostępniony w mediach społecznościowych, pokazuje syryjskie pociski przeciwlotnicze wystrzeliwane w niebo, a także duże pożary prawdopodobnie wywołane przez naloty izraelskich samolotów.

Zobacz też: Skuteczność rosyjskich systemów przeciwlotniczych w Libii jest bliska zeru 

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia

Jak informowaliśmy na naszym portalu, na początku maja syryjskie wojsko przekazywało, że jest niezadowolone z systemów obrony przeciwrakietowej S-300. Ma być nieskuteczny w wykrywaniu i w zwalczaniu nalotów przeprowadzanych przez izraelskie samoloty i rakiety. Syryjska administracja wojskowa miała poinformować Rosjan, że radar używany w systemach S-300 i Pancyr-S1 okazał się niezdolny do wykrywania i zestrzeliwania izraelskich pocisków przy wielu okazjach.

W celu zmodernizowania swoich systemów syryjska armia zwróciła się do chińskich dostawców. Zakupione zostały takie jak systemy JY-27 i JYL-1 dalekiego zasięgu, a także radar LLQ120, który wykrywa cele na małej wysokości. Syryjskie wojsko twierdzi, że z powodzeniem wykrywają izraelskie pociski i pomagają w sukcesie niektórych rosyjskich pocisków obrony powietrznej.

Chińska agencja Sina News niedawno poinformowała, że syryjska armia całkowicie porzuciła rosyjskie systemy rakietowe Pancyr-S1 z powodu słabej skuteczności przeciwko izraelskim atakom i teraz używa Buk-2ME. Buk-M2E jest jednak w stanie zestrzelić jedynie dwie trzecie izraelskich pocisków, co może być poprawą w stosunku do Pancyrów, ale wciąż jest dalekie od syryjskiego celu.

Kresy.pl/The Times of Israel

Czytaj kolejny artykuł
0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz