Rosyjskie systemy samobieżnej rakietowej obrony przeciwlotniczej Pancyr-S1 okazują się nieprzydatne w starciu z tureckimi dronami. Jak informuje portal Avia w ciągu 96 godzin bezzałogowce zniszczyły 9 systemów.

W ciągu ostatnich 48 godzin tureckie bezzałogowe statki powietrzne zniszczyły 9 systemów Pancyr-S1 w Libii – informuje portal. Sam system nie  był w stanie zneutralizować żadnego tureckiego bezzałogowego statku powietrznego.

W ciągu ostatnich czterech dni libijska armia podlegająca rządowowi w Trypolisie podczas operacji przeciwko siłom zbrojnym generała Heftara zniszczyła dziewięć rosyjskich systemów obrony przeciwlotniczej Pancyr. Poinformowało o tym centrum prasowe operacji „Wulkan gniewu”, przeprowadzonej przez Rząd Porozumienia Narodowego z siedzibą w Trypolisie.

Przedstawiciele Libijskie Armii Narodowej przyznali się do utraty kilku systemów, co oznacza, że w tej chwili skuteczność obrony powietrznej Pancyr-S1 w Libii spadła do niemal zera.

Clash Reports poinformowało na swoim Twitterze, że w ciągu całego konfliktu zostało zneutralizowanych już 15 systemów Pancyr.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

O wcześniejszych stratach systemów rosyjskiego pochodzenia pisaliśmy na naszym portalu. Mohammed Gununu rzecznik prasowy libijskiej armii, poinformował w środę, że trzy rosyjskie systemy obrony powietrznej Pancyr-S1 w mieście Tarhuna i jeden w mieście Al-Wishka zostały zniszczone.

Zobacz też: Syryjskie wojsko krytykuje rosyjskie wyrzutnie S-300, w tle izraelskie naloty

Wcześniej w środę armia libijska ogłosiła swoje dalsze postępy w kierunku zajęcia miasta Al-Asab zajmowanego obecnie przez wojska generała Chalifa Heftara. Siłom rządowym udało się też zająć miasta Tiji i Badr, a także bazę lotniczą Al-Watija.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Jak przekazywaliśmy wcześniej, wspierane przez Turcję siły libijskiego Rządu Porozumienia Narodowego (GNA) przechwyciły rosyjski wóz obrony przeciwlotniczej Pancyr-S1. Pojazd został zdobyty w poniedziałek, w czasie szturmu sił GNA na bazę lotniczą Al-Watija.

W poniedziałek pisaliśmy, że siły libijskiego Rządu Porozumienia Narodowego (GNA) w ciągu weekendu zniszczyły dwa rosyjskie systemy obrony przeciwlotniczej Pancyr-S1, rozmieszone przez siły gen. Chalifa Heftara na terenie bazy lotniczej Al-Watija. W poniedziałek baza została zajęta przez siły GNA. „Forbes” podał we wtorek, że jeden z systemów Pancyr-S1 został zdobyty przez żołnierzy GNA. Jest to znaczący sukces wywiadowczy.

Kresy.pl/avia-pro

Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz