Rosyjskie systemy samobieżnej rakietowej obrony przeciwlotniczej Pancyr-S1 okazują się nieprzydatne w starciu z tureckimi dronami. Jak informuje portal Avia w ciągu 96 godzin bezzałogowce zniszczyły 9 systemów.

W ciągu ostatnich 48 godzin tureckie bezzałogowe statki powietrzne zniszczyły 9 systemów Pancyr-S1 w Libii – informuje portal. Sam system nie  był w stanie zneutralizować żadnego tureckiego bezzałogowego statku powietrznego.

W ciągu ostatnich czterech dni libijska armia podlegająca rządowowi w Trypolisie podczas operacji przeciwko siłom zbrojnym generała Heftara zniszczyła dziewięć rosyjskich systemów obrony przeciwlotniczej Pancyr. Poinformowało o tym centrum prasowe operacji „Wulkan gniewu”, przeprowadzonej przez Rząd Porozumienia Narodowego z siedzibą w Trypolisie.

Przedstawiciele Libijskie Armii Narodowej przyznali się do utraty kilku systemów, co oznacza, że w tej chwili skuteczność obrony powietrznej Pancyr-S1 w Libii spadła do niemal zera.

Clash Reports poinformowało na swoim Twitterze, że w ciągu całego konfliktu zostało zneutralizowanych już 15 systemów Pancyr.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

O wcześniejszych stratach systemów rosyjskiego pochodzenia pisaliśmy na naszym portalu. Mohammed Gununu rzecznik prasowy libijskiej armii, poinformował w środę, że trzy rosyjskie systemy obrony powietrznej Pancyr-S1 w mieście Tarhuna i jeden w mieście Al-Wishka zostały zniszczone.

Zobacz też: Syryjskie wojsko krytykuje rosyjskie wyrzutnie S-300, w tle izraelskie naloty

Wcześniej w środę armia libijska ogłosiła swoje dalsze postępy w kierunku zajęcia miasta Al-Asab zajmowanego obecnie przez wojska generała Chalifa Heftara. Siłom rządowym udało się też zająć miasta Tiji i Badr, a także bazę lotniczą Al-Watija.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Jak przekazywaliśmy wcześniej, wspierane przez Turcję siły libijskiego Rządu Porozumienia Narodowego (GNA) przechwyciły rosyjski wóz obrony przeciwlotniczej Pancyr-S1. Pojazd został zdobyty w poniedziałek, w czasie szturmu sił GNA na bazę lotniczą Al-Watija.

W poniedziałek pisaliśmy, że siły libijskiego Rządu Porozumienia Narodowego (GNA) w ciągu weekendu zniszczyły dwa rosyjskie systemy obrony przeciwlotniczej Pancyr-S1, rozmieszone przez siły gen. Chalifa Heftara na terenie bazy lotniczej Al-Watija. W poniedziałek baza została zajęta przez siły GNA. „Forbes” podał we wtorek, że jeden z systemów Pancyr-S1 został zdobyty przez żołnierzy GNA. Jest to znaczący sukces wywiadowczy.

Kresy.pl/avia-pro
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz