Libijskie myśliwce zniszczyły kolejne rosyjskie systemy przeciwlotnicze Pancyr-S1 – przekazał w środę rzecznik armii libijskiej pod dowództwem Rządu Porozumienia Narodowego, Mohammed Gununu.

Mohammed Gununu rzecznik prasowy libijskiej armii, poinformował w środę, że trzy rosyjskie systemy obrony powietrznej Pancyr-S1 w mieście Tarhuna i jeden w mieście Al-Wishka zostały zniszczone przez libijskie lotnictwo – przekazał portal Libyan Express.

Wcześniej w środę armia libijska ogłosiła swoje dalsze postępy w kierunku zajęcia miasta Al-Asab zajmowanego obecnie przez wojska generała Chalifa Heftara. Siłom rządowym udało się też zająć miasta Tiji i Badr, a także bazę lotniczą Al-Watija. Wojska wierne uznawanemu międzynarodow rządowi dożą do odzyskania Al-Asaby. Ma to być niezbędne do odzyskania miasta Tarhuna co z kolei mogłoby pomóc w odcięciu linii zaopatrzenia sił Heftara.

W ciągu ostatnich 48 godzin w Libii zostało zneutralizowanych siedem rosyjskich systemów Pancyr.

Nagranie z ostrzału zostało udostępnione na Twitterze  Libya Alahrar. „Ekskluzywny materiał filmowy Libya Alahrar pokazuje libijską armię namierzającą systemy przeciwlotnicze Pancyr-1 wyprodukowane w Rosji”.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Jak przekazywaliśmy wcześniej, wspierane przez Turcję siły libijskiego Rządu Porozumienia Narodowego (GNA) przechwyciły rosyjski wóz obrony przeciwlotniczej Pancyr-S1. Pojazd został zdobyty w poniedziałek, w czasie szturmu sił GNA na bazę lotniczą Al-Watija.

W poniedziałek pisaliśmy, że siły libijskiego Rządu Porozumienia Narodowego (GNA) w ciągu weekendu zniszczyły dwa rosyjskie systemy obrony przeciwlotniczej Pancyr-S1, rozmieszone przez siły gen. Chalifa Heftara na terenie bazy lotniczej Al-Watija. W poniedziałek baza została zajęta przez siły GNA. „Forbes” podał we wtorek, że jeden z systemów Pancyr-S1 został zdobyty przez żołnierzy GNA. Jest to znaczący sukces wywiadowczy.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

System Pancyr jest rosyjskim samobieżnym przeciwlotniczym zestawem artyleryjsko-rakietowym.

Jeden system składa się z dwóch dwulufowych armat automatycznych 2A38M kalibru 30 mm oraz dwunastu przeciwlotniczych pocisków rakietowych 57E6 lub 57E6-E. Pojazd produkowany jest w wersjach kołowej, na podwoziu samochodu ciężarowego KAMAZ-6560, BAZ-6909 lub MAN SX45 (pierwszy prototyp został stworzony na podwoziu Ural-5323), oraz gąsienicowej.

Wersja, która została zdobyta w Libii – Pancyr-S – jest w stanie trafiać cele w odległości do 40 kilometrów na wysokości do 15 kilometrów, przy czym prędkość celów nie powinna przekraczać 2000 metrów na sekundę.

Kresy.pl/Libyan Express
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz