Sondaż Kantar: Na podium PiS, Koalicja Obywatelska i Konfederacja

Według sondażu przeprowadzonego w maju przez Kantar, w wyborach parlamentarnych 37 procent Polaków poparłoby Prawo i Sprawiedliwość, 23 procent Koalicję Obywatelską, a 11 procent Konfederację. Pozostałe kluby parlamentarne odnotowały spadek.

Według sondażu przeprowadzonego w maju przez Kantar, Konfederacja w następnych wyborach parlamentarnych mogłaby stać się trzecią siłą polityczną. Oddanie głosu na tą formację zadeklarowało 11 procent Polaków.

Na pierwszym miejscu niezmiennie pozostaje Prawo i Sprawiedliwość z 37 procentami poparcia, na drugim miejscu Koalicja Obywatelska (23 procent), trzecia Konfederacja (11 procent), dalej Lewica (8 procent) i PSL-Koalicja Obywatelska (7 procent).

W porównaniu z kwietniowym sondażem przeprowadzonym przez Kantar, poparcie dla partii rządzącej wzrosło o 1 punkt procentowy, dla Koalicji Obywatelskiej o 2 punkty, a dla Konfederacji o 3 punkty procentowe. Pozostałe partie parlamentarne odnotowały spadek. Lewica o 3 punkty, a PSL o 5.

Udział w wyborach po pandemii COVID-19 zadeklarowało 74 procent badanych przez Kantar. Blisko połowa odpowiadających (49 procent) wskazała, że zdecydowanie chciałaby wziąć udział w wyborach, odpowiedź „raczej tak” padła u 25 procent badanych, 22 procent badanych nie zamierza brać udziału w wyborach. 10 procent z nich wskazało, że raczej nie zagłosuje, a 12 procent jest zdecydowane co do swojej decyzji.

Badanie zostało przeprowadzone metodą wywiadów telefonicznych wspomaganych komputerowo w dniach 18-19 maja na reprezentatywnej 954 – osobowej próbie pełnoletnich mieszkańców Polski.

Kresy.pl/Onet

1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz