Dżihadystyczna organizacja Państwo Islamskie (IS) zagroziła w internecie nowymi atakami. Eksperci ds. zwalczania terroryzmu uważają, że groźby odnoszą się do Hiszpanii, ponieważ komunikaty w języku arabskim zostały opatrzone hiszpańskimi napisami.

Damy naszym wrogom ogniste pioruny i uderzymy szablą w tych, którzy rzucają nam wyzwanie – deklaruje IS. Według sobotniego wydania hiszpańskiego dziennika „La Razon”, terroryści odnoszą się do ataków bombowych oraz z użyciem broni białej – informuje Polska Agencja Prasowa (PAP).

Miesięczny koszt funkcjonowania portalu Kresy.pl wynosi 22 tys. PLN. Do tej pory zebraliśmy:

1211.62 PLN    (5.5%)
Nr konta: 60 1020 1097 0000 7302 0195 3702
Wspieraj Kresy.pl

Terroryści wspomnieli o dogmacie jedyności Boga (Tawhid), który ma doprowadzić do tego, że „Wschód obudzi Zachód w celu rozprzestrzenienia prawdy na całym świecie”. Zapowiedzieli także przybycie „wojowników i najlepszych przywódców świata” w celu wprowadzenia szariatu w „światowym kalifacie”.

Zdaniem dziennika „La Razon”, publikowane przez IS treści są śledzone przez miliony muzułmanów na całym świecie, co stwarza zagrożenie radykalizacji wielu z nich.

Dziennik przypomina, że w ubiegłym tygodniu policja w Niemczech i Danii zapobiegła serii ataków bombowych. Trójka z zatrzymanych osób miała pochodzenie syryjskie.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

„Dżihadyści są w Europie, a do infiltrowania Zachodu wykorzystują teraz przepływy migracyjne – pisze „La Razon”. „Operacje policji hiszpańskiej wykazały, że terroryści przypływają łodziami na Wyspy Kanaryjskie wśród nielegalnych imigrantów. Niektórych zdołano wykryć, ale wielu mogło przedostać się na kontynent europejski” – dodaje medium.

Dziennik podkreślił, że tysiące imigrantów, w większości Marokańczyków, przybyło na Wyspy Kanaryjskie z dokumentami, które pozwalają na kontynuowanie podróży po Europie.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Zobacz także: Państwo Islamskie wezwało do przeprowadzenia zamachów w Arabii Saudyjskiej za negocjacje z Izraelem

Niedawno szef Biura ONZ ds. Zwalczania Terroryzmu (UNOCT) Władimir Woronkow ostrzegł, że z powodu pandemii koronawirusa zagrożenie dla międzynarodowego pokoju i bezpieczeństwa ze strony Państwa Islamskiego zwiększyło się – przypomina PAP. Woronkow dodał, że społeczno-gospodarcze oraz polityczne konsekwencje pandemii mogą sprawić, że ludzie staną się bardziej podatnymi na radykalizację i rekrutację.

pap / wnp.pl / Kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz