W niedzielę rzecznik Państwa Islamskiego (IS) Abu Hamza al-Muhadżir wezwał do zamachów na cele ważne dla gospodarki Arabii Saudyjskiej oraz obiekty rozrywkowe w kraju. Powodem są negocjacje Arabii Saudyjskiej z Izraelem.

Celów jest mnóstwo… Zacznijmy od niszczenia rurociągów naftowych, fabryk i obiektów, które są źródłem dochodu władz kraju – powiedział Abu Hamza al-Muhadżir w czasie nagrania, które zostało opublikowane w komunikatorze Telegram – podaje agencja „Reuters”. Powodem wezwania islamistów jest rola monarchii w normalizacji stosunków z Izraelem.

Przekaż swój 1% na Kresy.pl

Fundacja Kompania Kresowa KRS 0000350493
Przekaż 1% podatku

Rzecznik ekstremistów zapewnił, że mimo informacji o niepowodzeniach organizacji Państwo Islamskie nadal trwa i będzie trwało. Wyraził także zadowolenie z wycofania się wojsk USA z Afganistanu, Iraku i Syrii. Określił to mianem sukcesu „mudżahedinów”.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia

Oskarżył saudyjskie władze o „wciągnięcie kraju w pokój z Żydami”. Radził, by celami ataków były obiekty ważne z punktu widzenia saudyjskiej gospodarki, takie jak ropociągi oraz miejsca pobytu cudzoziemców, m.in. bary i kluby.

Rzecznik IS skierował podobne wezwanie do afrykańskich dżihadystów. Zachęcił także do atakowania misjonarzy i pracowników humanitarnych.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Arabia Saudyjska wyrażała ciche poparcie dla normalizacji stosunków Zjednoczonych Emiratów Arabskich i Bahrajnu z Izraelem.

Zobacz także: Serialowe zbliżenie Żydów i Saudyjczyków

reuters.com / pap / Kresy.pl

Czytaj kolejny artykuł
0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz