Jak poinformowała w piątek włoska policja, prorosyjscy hakerzy zaatakowali strony internetowe kilku włoskich instytucji i ministerstw. (więcej…)

W czwartek państwa członkowskie UE i Parlament Europejski porozumiały się w sprawie nowych przepisów dotyczących magazynowania gazu w Unii Europejskiej. To odpowiedź na zagrożenie niedoborów gazu, wynikające z agresji Rosji na Ukrainę i wstrzymywanie dostaw gazu przez Rosję.

O osiągnięciu porozumienia w tej sprawie poinformowała unijna komisarz ds. energii Kadri Simson. Zaznaczyła, że ma to „kluczowe znaczenie dla przygotowań na następną zimę”. Główny negocjator z ramienia PE, europoseł Jerzy Buzek (PO) zapewniał, że dzięki temu „zimą nie zabraknie już gazu dla obywateli, MŚP, biznesu”. Podkreślił, że w unijne prawo wpisano wspólne zakupy gazu".

Niemal 2,5 tys. żołnierzy broniących się w ostatnim punkcie oporu w Mariupolu poddało się Rosjanom. Wśród nich kilkadziesiąt kobiet.

Dokładną liczbę ostatnich jeńców wziętych w mieście po poddaniu się punktu oporu w zakładach Azowstal podał przywódca nieuznawanej Donieckiej Republiki Ludowej Denis Puszylin. "Zatrzymano i znajduje się pod strażą 2439 ludzi, wśród nich 78 kobiet" - słowa Puszylina wypowiedziane w czasie wywiadu dla programu "Sołowiow Live" zacytowała w niedzielę agencja informacyjna Interfax.

Stany Zjednoczone ogłosiły w czwartek kolejny pakiet wsparcia obronnego dla Ukrainy, który będzie zawierał broń i sprzęt o łącznej wartości około 100 milionów dolarów. (więcej…)

Jak co roku Komisja Europejska opublikowała tablicę wyników wymiaru sprawiedliwości. Ma w ilościowy i porównywalny sposób pokazywać sytuację systemów wymiaru sprawiedliwości w 27 państwach Unii Europejskiej.

Skuteczność sądownictwa mierzona jest w tym przypadku przede wszystkim długością postępowania.

Najlepszą i najskuteczniejszą odpowiedzią na zagrożenia jest wzmocnienie polskich Sił Zbrojnych - oświadczył w sobotę szef MON Mariusz Błaszczak. Minister obrony narodowej bierze udział w inauguracji akcji rekrutacyjnej do dobrowolnej zasadniczej służby wojskowej. Przekazał, że jedynie w ciągu pierwszej godziny prawie 300 osób złożyło deklaracje.

W sobotę rozpoczął się nabór do dobrowolnej zasadniczej służby wojskowej. W 32 miejscowościach zaplanowano wojskowe pikniki. Wniosek o powołanie można wypełnić przy stoiskach promocyjno-informacyjnych. "Wejście w życie ustawy o obronie ojczyzny to bardzo ważne wydarzenie dla polskich sił zbrojnych. Wszyscy doskonale wiemy, co dzieje się za naszą wschodnią granicą, zdajemy sobie sprawę z zagrożeń. Te zagrożenia są realne" - oświadczył szef MON Mariusz Błaszczak, który bierze udział w Kraśniku (woj.lubelskie) w inauguracji dobrowolnej zasadniczej służby wojskowej. "Najlepsza i najskuteczniejszą odpowiedzią na te zagrożenia jest wzmocnienie polskich sił zbrojnych" - dodał, cytowany przez portal Polsat News.

Minister obrony narodowej przekazał, że tylko w ciągu pierwszej godziny prawie 300 osób złożyło deklaracje wstąpienia do dobrowolnej zasadniczej służby wojskowej.

Pomóż nam dziś utrzymać nasze pozycje! Nasz Dzienny koszt wynosi 723 PLN. Do Tej Pory zebraliśmy 70 PLN.
Załoga fortu Kresy.pl
9%