We wtorek w Białym Domu Zjednoczone Emiraty Arabskie oraz Bahrajn podpisały porozumienie o normalizacji stosunków z Izraelem.

We wtorek przedstawiciele Zjednoczonych Emiratów Arabskich i Bahrajnu podpisali porozumienie o normalizacji stosunków z Izraelem – podaje „CNN”. Gospodarzem ceremonii był prezydent USA Donald Trump.

Premier Izraela Benjamin Netanjahu nazwał ten dzień „punktem zwrotnym historii, nowym świtem pokoju”.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Podpisane zostały trzy dokumenty: pierwszy – pomiędzy USA, Izraelem i ZEA, drugi – pomiędzy USA, Izraelem i Bahrajnem, a także trzeci o nazwie „układy Abrahama” (podpisy złożyli pod nim przedstawiciele wszystkich stron).

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

W ten sposób ZEA i Bahrajn dołączyły do Egiptu i Jordanii, które jako jedyne wśród państw arabskich posiadają porozumienia pokojowe z Izraelem.

Umowy zakładają wzajemne otwarcie ambasad, a także współpracę gospodarczą.

Zjednoczone Emiraty Arabskie i Bahrajn są, podobnie jak Izrael, bliskimi sojusznikami Stanów Zjednoczonych. W obydwu państwach stacjonują znaczące siły USA. Siły Powietrzne Stanów Zjednoczonych wysłały myśliwce F-35 do bazy lotniczej w Abu Zabi, podczas gdy Piąta Flota Marynarki Wojennej i Centralne Dowództwo znajdują się w Bahrajnie. Porozumienie posiada więc także znaczący wymiar militarny.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Zobacz także: Izraelskie media: ZEA zgodziły się na umowę z Izraelem w zamian za F-35 od USA. Netanjahu zaprzecza

Władze ZEA liczą także, że umowa umożliwi zakup amerykańskich myśliwców F-35.

Umowa budzi sprzeciw strony palestyńskiej.

Dokumenty w imieniu USA podpisał prezydent Donald Trump. Stronę izraelską reprezentował premier Benjamin Netanjahu. Na czele delegacji ZEA i Bahrajnu stali szefowie dyplomacji tych państw.

Zobacz także: Izraelskie lotnictwo zaatakowało cele w Strefie Gazy. Wcześniej doszło do rakietowego ostrzału terytorium Izraela

edition.cnn.com / youtube.com / Kresy.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz