W środę nad ranem izraelskie lotnictwo zaatakowało cele w Strefie Gazy. Przed atakiem doszło do rakietowego ostrzału terytorium Izraela. Był on prowadzony z palestyńskiej enklawy.

Izraelskie wojsko oświadczyło, że w środę nad ranem przeprowadziło około 10 nalotów na terytorium Strefy Gazy – podaje agencja „Reuters”. Podkreślono, że wcześniej, z terytorium palestyńskiego, w kierunku Izraela wystrzelonych zostało 15 rakiet.

Zaznaczono, że jedna rakieta wystrzelona z terytorium Strefy Gazy uderzyła we wtorek w izraelskie miasto Aszdod. W wyniku ataku dwie osoby miały ponieść rany.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Agencja „Reuters” podkreśla, że do wspomnianego ataku rakietowego doszło w momencie, kiedy Zjednoczone Emiraty Arabskie i Bahrajn podpisywały we wtorek w Białym Domu porozumienia o normalizacji stosunków dyplomatycznych z Izraelem.

Palestyńczycy uważają umowy dwóch wspomnianych państw arabskich z Izraelem za zdradę ich interesów.

Izraelska armia podała, że 8 rakiet, które zostały wystrzelone w kierunku terytorium Izraela w środę, zostało przechwyconych przez system Żelazna Kopuła.

Wojsko podało w oświadczeniu, że cele bombardowane w Strefie Gazy obejmowały m.in. fabrykę broni i materiałów wybuchowych oraz kompleks budynków używany przez Hamas do szkolenia i eksperymentów rakietowych.

W wyniku działań obydwu stron nie odnotowano do tej pory ofiar śmiertelnych.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Pod koniec sierpnia siły powietrzne Izraela przeprowadziły naloty na punkty obserwacyjne Hezbollahu przy libańskiej granicy. Działania miały być formą odwetu za wcześniejszy ostrzał izraelskich żołnierzy. Zbombardowane zostały wówczas także związane z Hamasem obiekty w Strefie Gazy.

Zobacz także: Izrael bombarduj cele na terytorium Syrii. Dwóch syryjskich żołnierzy nie żyje

reuters.com / Kresy.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz