Izrael przeprowadził ataki na cele w południowej, środkowej i wschodniej Syrii – poinformowała syryjska armia we wtorek. W wyniku działań zginęło dwóch żołnierzy syryjskich. Według źródeł wywiadowczych, celem ataków miały być irańskie bazy w Syrii.

We wtorek syryjska armia podała, że izraelskie siły powietrzne przeprowadziły ataki na cele w południowej, środkowej i wschodniej Syrii – informuje agencja „Reuters”. W atakach zginęło dwóch syryjskich żołnierzy. Źródła wywiadowcze sugerują, że celem ataków miały być irańskie bazy w Syrii.

Przekaż swój 1% na Kresy.pl

Fundacja Kompania Kresowa KRS 0000350493
Przekaż 1% podatku

Izraelskie lotnictwo miało zaatakować m.in. posterunki syryjskiej armii w As-Salamiji, a także w miejscowości Sabura (prowincja Hama). Wcześniej zbombardowane zostały  obiekty wojskowe w prowincji Dajr az-Zaur (w pobliżu granicy z Irakiem), oraz obiekty przy granicy z Jordanią – w południowej Syrii.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

W oświadczeniu syryjskiej armii napisano, że kilka ataków zostało przeprowadzonych jednocześnie. Celami były: posterunek wojskowy we wschodniej części prowincji Dajr az-Zaur, oraz obiekt w pobliżu miasta As-Suchna. Trzecim celem miała być wojskowa infrastruktura w leżącym na południu Syrii mieście Salhad. W czasie ataków zginęło dwóch syryjskich żołnierzy, a 4 zostało rannych.

Bazy znajdują się w rejonach wschodniej i południowej Syrii, które były atakowane przez Izrael w ostatnich miesiącach, i w których podobno aktywnie działają pro-irańskie milicje.

Agencja „Reuters” cytuje źródło wywiadowcze, według którego ataki mają być częścią anty-irańskiej polityki w regionie, zaaprobowanej przez USA.

Zobacz także: 9 osób zginęło w Syrii w wyniku nalotu izraelskiego lotnictwa

reuters.com / kresy.pl

Czytaj kolejny artykuł

Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz