Były doradca Billa i Hillary Clintonów, Mark Penn, twierdzi, że była amerykańska pierwsza dama i sekretarz stanu w administracji Baracka Obamy, będzie ubiegać się o nominację prezydencką Partii Demokratycznej w 2020 roku.

Jak twierdzi Penn na łamach Wall Street Journal wraz z politykiem Partii Demokratycznej z Nowego Jorku, Markem Steinem,”Pani Clinton jest niepohamowana. Nie pozwoli, aby ta upokarzająca strata z rąk amatora [Donalda Trumpa] zakończyła jej karierę. Można się spodziewać, że ponownie będzie kandydować na prezydenta.”

Według autorów, tym razem Hillary Clinton miałaby przyjąć postawę jeszcze bardziej liberalnego kandydata niż w trakcie wyborów prezydenckich w 2016 roku. „Clinton cieszy się 75 proc. poparciem wśród Demokratów, ma poczucie niedokończonej misji bycia pierwszą kobietą prezydentem oraz poczucie osobistej krzywdy wobec Trumpa, którego zwolennicy skandowali o niej: ‚za kraty z nią’!” – podkreślają. Clinton miałaby w tym scenariuszu wystąpić ze swoją kandydaturą w trakcie trwania prawyborów prezydenckich w Partii Demokratycznej i wraz ze swoim ogromnym potencjałem fundraisingowym oraz ogromną popularnością, zabezpieczyć ponowną nominację swojej partii.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

W październiku sama Clinton zasugerowała niedwuznacznie, że chciałaby ponownie ubiegać się o urząd prezydenta Stanów Zjednoczonych.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Były szef kampanii Trumpa: zbadać związki Ukraińców z kampanią Hillary Clinton

kresy.pl / the washington examiner
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz