Francja: strzelanina między imigrantami w Calais

W wyniku strzelaniny do jakiej doszło w Calais w północnej Francji pomiędzy dwiema grupami Afgańczyków, pięciu migrantów zostało rannych.

Strzelanina miała miejsce w sobotę wieczorem niedaleko budynku misji katolickiej na przedmieściach Calais. W jej wyniku trzech rannych trafiło do lokalnego szpitala, czwarty migrant z najpoważniejszymi ranami został odwieziony do szpitala w Lille, a piątej osobie udzielono pomocy na miejscu.

Francuska policja rozpoczęła swoje dochodzenie w tej sprawie. Według agencji Reutera, powołującej się na źródła w policji, powodem strzelaniny miała być najprawdopodobniej kłótnią pomiędzy przemytnikami ludzi.

CZYTAJ TAKŻE: Francuski sąd nakazał postawienie pryszniców i toalet dla imigrantów w pobliżu zlikwidowanej “Dżungli”

W Calais wciąż zbierają się imigranci, którzy podejmują próby nielegalnego przedostania się do Wielkiej Brytanii. Do października 2016 roku w pod miastem działała „dżungla” – dzikie obozowisko, w którym przebywało nawet około 9 tys. osób.

Koczownicy podejmowali się wszelkich możliwych sposobów, podejmując się próby przedostania się na drugą stronę Kanału La Manche. Imigranci m. in. włamywali się do ciężarówek, aut i pociągów. Według władz Calais w mieście wciąż ma przebywać od 500 do 700 uciekinierów, przede wszystkim z Afganistanu, Erytrei i Etiopii.

Kresy.pl / tvp.info / reuters.com

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply