Francja: strzelanina między imigrantami w Calais

W wyniku strzelaniny do jakiej doszło w Calais w północnej Francji pomiędzy dwiema grupami Afgańczyków, pięciu migrantów zostało rannych.

Strzelanina miała miejsce w sobotę wieczorem niedaleko budynku misji katolickiej na przedmieściach Calais. W jej wyniku trzech rannych trafiło do lokalnego szpitala, czwarty migrant z najpoważniejszymi ranami został odwieziony do szpitala w Lille, a piątej osobie udzielono pomocy na miejscu.

Francuska policja rozpoczęła swoje dochodzenie w tej sprawie. Według agencji Reutera, powołującej się na źródła w policji, powodem strzelaniny miała być najprawdopodobniej kłótnią pomiędzy przemytnikami ludzi.

CZYTAJ TAKŻE: Francuski sąd nakazał postawienie pryszniców i toalet dla imigrantów w pobliżu zlikwidowanej „Dżungli”

W Calais wciąż zbierają się imigranci, którzy podejmują próby nielegalnego przedostania się do Wielkiej Brytanii. Do października 2016 roku w pod miastem działała „dżungla” – dzikie obozowisko, w którym przebywało nawet około 9 tys. osób.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Koczownicy podejmowali się wszelkich możliwych sposobów, podejmując się próby przedostania się na drugą stronę Kanału La Manche. Imigranci m. in. włamywali się do ciężarówek, aut i pociągów. Według władz Calais w mieście wciąż ma przebywać od 500 do 700 uciekinierów, przede wszystkim z Afganistanu, Erytrei i Etiopii.

Kresy.pl / tvp.info / reuters.com
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz