„Zakładamy, że scenariusz umiarkowanie optymistyczny dla Polski na ten rok się spełni, nasza gospodarka będzie tą, która najmniej ucierpi przez pandemię” – oświadczyła w środę wicepremier i minister rozwoju Jadwiga Emilewicz. Zaznaczyła, że w 2020 roku spadek PKB nie będzie wyższy niż 4,3- 4,7 proc., zaś w 2021 roku odbije się o 4-4,1 proc.

Wicepremier i minister rozwoju Jadwiga Emilewicz powiedziała w środę, że w opinii rządu „scenariusz umiarkowanie optymistyczny dla Polski na ten rok się spełni, nasza gospodarka będzie tą, która najmniej ucierpi przez pandemię”. Oświadczyła, że w 2020 roku spadek PKB nie będzie wyższy niż 4,3- 4,7 proc., w 2021 roku zaś, odbije się o 4-4,1 proc.

„Filary inwestycyjne, filary rozwojowe Polski powoli wracają na swoje tryby” – Emilewicz oświadczyła w czasie środowej rozmowy z portalem samorządowym Polskiej Agencji Prasowej (PAP).

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Zdaniem wicepremier, umiarkowanie optymistyczny scenariusz dla Polski na ten rok się spełni, i polska gospodarka będzie tą, która ucierpi najmniej na skutek pandemii. Jej zdaniem w roku 2020 „spadek PKB nie będzie wyższy niż 4,3 proc., może 4,7 proc., a w przyszłym roku gospodarka odbije o 4-4,1 proc.”.

Zwróciła uwagę, że w związku z obecną sytuacją koniec roku jest ciężki do przewidzenia.

Emilewicz powiedziała, że następuje poprawa koniunktury gospodarczej. „Poziom konsumpcji – w ubiegłym tygodniu, kiedy na niego patrzyliśmy w Polsce – jest porównywalny do tego ze stycznia bieżącego roku” – zaznaczyła. Zwróciła uwagę, że poziom optymizmu inwestorów i zarządzających w Europie jest „stosunkowo dobry”.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Minister rozwoju zaznaczyła, że największą kwotę, która co roku trafia na polski rynek, stanowią środki z publicznych zamówień. „W ubiegłym roku to było prawie 200 mld zł. Stąd tak istotna wartość funduszy inwestycyjnych” – podkreśliła. W jej opinii to właśnie one „tętno naszej gospodarki nie tylko utrzymają, ale i podniosą”.

Zobacz także: Niemcy: Doradcy rządu: Gospodarka kraju skurczy się w tym roku o 65 proc.

pap / wnp.pl / kresy.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz