Jak poinformowała Agencja Prasowa Reuters, liczba ofiar śmiertelnych koronawirusa w Wielkiej Brytanii doszła do 4934 osób.

Londyński oddział Agencji Prasowej Reuters podał, że w ciągu ostatniej doby w Wielkiej Brytanii z powodu koronawirusa zmarło 621 osób. O godzinie 16 całkowita liczba zgonów spowodowanych wirusem wyniosła 4934.

Brytyjskie ministerstwo zdrowia poinformowało, że w kraju zostało zdiagnozowanych już 47,806 pacjentów.

Jak przekazywaliśmy, w sobotę 4 kwietnia odnotowano najwyższą dobową ilość zgonów spowodowanych koronawirusem. W Wielkiej Brytanii zmarło wczoraj 708 osób. Był to najwyższy zanotowany dotychczas dobowy wzrost liczby śmiertelnych przypadków choroby COVID-19 w tym kraju.

Ilość zgonów z powodu choroby COVID-19 w Wielkiej Brytanii przekroczyła w piątek tę w Chinach, gdzie rozpoczęła się epidemia. W kraju obserwuje się wyjątkowo szybki wzrost liczby ofiar śmiertelnych. Na początku minionego tygodnia wynosiła ona 2352.

Jak poinformowaliśmy, minister zdrowia Matt Hancock powiedział Sky News w piątek, że szczyt epidemii koronawirusa w Wielkiej Brytanii może nadejść w niedzielę wielkanocną – ma to oznaczać 1000 zgonów dziennie. Hancock wrócił do pracy w czwartek wieczorem, po wyzdrowieniu z koronawirusa i od razu ogłosił, że liczba testów do końca kwietnia zostanie zwiększona do 100 000. Boris Johnson w piątek ogłosił, że nie wyjdzie z izolacji, bo wciąż ma temperaturę. Jak informowaliśmy, pozytywnie przeszedł on w zeszłym tygodniu test na koronawirusa. Zakażony koronawirusem jest również książę Karol, następca brytyjskiego tronu.

Kresy.pl/Reuters

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply