Koronawirus w Polsce: są dobre wiadomości

W ciągu ostatniej doby nie zwiększyła się liczba ofiar śmiertelnych koronawirusa w Polsce. Rośnie natomiast liczba wykonywanych testów, a dynamika wzrostu zachorowań wydaje się słabnąć.

W piątek liczba wykrytych przypadków infekcji koronawirusem w Polsce wzrosła o 168. W sumie od początku epidemii koronawirusem zaraziło się w Polsce 1389 osób – wynika z danych podanych na Twitterze przez ministerstwo zdrowia.

W porównaniu z czwartkiem liczba zainfekowanych wzrosła o niespełna 14 proc. To mniej niż w poprzednich dniach, gdy liczba potwierdzonych infekcji zwiększała się o około 16-17 proc. Mniej nowych przypadków w porównaniu z czwartkiem jest nawet w liczbach bezwzględnych. Kolejną pozytywną informacją z piątku jest brak kolejnych ofiar śmiertelnych koronawirusa. Przypomnijmy, że od początku epidemii w Polsce zmarło 16 osób.

Około południa MZ poinformowało, że w ciągu doby wykonano ponad 4,5 tysiąca testów. Przypomnijmy, że w ostatnich dniach dziennie wykonywano około 3,3 tys. testów. Łącznie od początku epidemii w Polsce przebadano 34 tys. próbek.

Najwięcej infekcji wykryto w piątek w woj. dolnośląskim – 28. Na dalszych miejscach znalazły się województwa: mazowieckie (27), małopolskie (24), wielkopolskie (21), śląskie (14), łódzkie (10), podkarpackie (8), świętokrzyskie i zachodniopomorskie (po 7), warmińsko-mazurskie (5), lubelskie, podlaskie i pomorskie (po 4), kujawsko-pomorskie i opolskie (po 2) i lubuskie (1).

Obecnie liczba hospitalizowanych sięgnęła 1696 a liczba objętych kwarantanną przekroczyła 94 tys. Zgłoszonych do kwarantanny po powrocie do domu jest prawie 162 tys. osób. Ponad 58 tys. osób zostało objętych nadzorem epidemiologicznym.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia

CZYTAJ TAKŻE: Polska badaczka odkryła mechanizm obrony organizmu przed koronawirusem

Kresy.pl

Czytaj kolejny artykuł
0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz