W Wielkiej Brytanii kolejne 708 osób zmarło z powodu zakażenia koronawirusem. Jest to najwyższy zanotowany dotychczas dobowy wzrost liczby śmiertelnych przypadków choroby COVID-19 w tym kraju. Łączna liczba ofiar śmiertelnych wzrosła tam do 4313 – poinformowało brytyjskie ministerstwo zdrowia w sobotę.

W sobotę po południu ministerstwo zdrowia Wielkiej Brytanii poinformowało o kolejnych 708 zgonach z powodu choroby COVID-19, wywoływanej przez zakażenie koronawirusem. Aktualna liczba ofiar śmiertelnych w kraju wynosi 4314.  Jak informuje Polska Agencja Prasowa (PAP), bilans nowych ofiar śmiertelnych epidemii obejmuje 24 godziny między 17.00 w czwartek a 17.00 w piątek. Zaraportowany wzrost liczby ofiar śmiertelnych jest wyższy od podanego dzień wcześniej. Poinformowano wówczas o rekordowej (na tamtą chwilę) dobowej liczbie zgonów – 684.

Ilość zgonów z powodu choroby COVID-19 w Wielkiej Brytanii przekroczyła w piątek tę w Chinach, gdzie rozpoczęła się epidemia. W kraju obserwuje się wyjątkowo szybki wzrost liczby ofiar śmiertelnych. Na początku minionego tygodnia wynosiła ona 2352.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Jak pisaliśmy, minister zdrowia Matt Hancock powiedział Sky News w piątek, że szczyt epidemii koronawirusa w Wielkiej Brytanii może nadejść w niedzielę wielkanocną – ma to oznaczać 1000 zgonów dziennie. Hancock wrócił do pracy w czwartek wieczorem, po wyzdrowieniu z koronawirusa i od razu ogłosił, że liczba testów do końca kwietnia zostanie zwiększona do 100 000. Boris Johnson w piątek ogłosił, że nie wyjdzie z izolacji, bo wciąż ma temperaturę. Jak informowaliśmy, pozytywnie przeszedł on w zeszłym tygodniu test na koronawirusa. Jak pisaliśmy, zakażony koronawirusem jest również książę Karol, następca brytyjskiego tronu.

news.sky.com / pap / wnp.pl / kresy.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz