Jak informuje w sobotę Agencja Prasowa Reuters, Hiszpania przedłuży obostrzenia nałożone na obywateli. Premier Hiszpanii poinformował, że poprosi parlament o przedłużenie stanu wyjątkowego.

Premier Hiszpanii, Pedro Sanchez poprosi parlament o przedłużenie zamknięcia kraju o 15 dni – informuje w sobotę Agencja Prasowa Reuters. Obostrzenia zostaną utrzymane przynajmniej do 26 kwietnia.

Pablo Casado lider jednej z opozycyjnych partii poinformował na twitterze, że premier powiadomił go już o swoich planach.

 

Jak pisaliśmy, wcześniejsze zamknięcie miało trwać do 9 kwietnia jednak sytuacja w Hiszpanii nie jest jeszcze opanowana. Według Politico decyzja została podjęta pod presją regionalnych liderów, w tym z Partii Socjalistycznej, zaniepokojonych tempem rozwoju epidemii. Z kolei gazeta El Mundo podaje, że zapowiedź zamknięcia firm wywołała krytykę ze strony pracodawców.

„Hibernacja” gospodarki ma na celu ograniczenie codziennej mobilności obywateli do poziomu weekendowego, co ma ograniczyć infekcje i zapobiec upadkowi znajdującej się na granicy wytrzymałości służby zdrowia.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

W piątek 27 marca hiszpański rząd stworzył przepisy, w myśl których firmy nie będą mogły zwalniać pracowników z powodu pandemii.

Jak informowaliśmy, w hiszpańskich mediach pojawiły się informacje o wstępnej selekcji pacjentów. „Przyjęcie pacjenta mającego większe szanse na przeżycie może oznaczać odrzucenie innego, nawet jeżeli ten inny pacjent przyjechał do szpitala jako pierwszy” – stwierdza dokument rekomendacyjny, opracowany przez hiszpańskie organizacje lekarzy medycyny ratunkowej i internistycznej do którego miał dostęp dziennik „El Mundo”.

Kresy.pl/Reuters
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz