W związku z sytuacją epidemiczną w tym kraju, Polska wyśle misję medyczną do Rumunii – poinformował w niedzielę premier Mateusz Morawiecki.

W związku z niezwykle trudną sytuacją w Rumunii spowodowaną przez COVID-19, po konsultacjach z Prezydentem Klausem Iohannisem i Premierem Florinem Citu zdecydowaliśmy się wysłać misję medyczną do Rumunii. Szczepionka to najlepszy sposób walki z wirusem. Przejdźmy przez to razem! – Morawiecki napisał w niedzielę na Twitterze.

PAP przypomina, że Rumunia należy do krajów europejskich o najniższym współczynniku zaszczepienia. Jedynie 34 proc. dorosłych w Rumunii jest w pełni zaszczepiona. Unijna średnia wynosi 74 procent. Władze tego państwa poinformowały w ubiegłym tygodniu o najwyższych od początku pandemii bilansach nowych zakażeń koronawirusem oraz zgonów związanych z COVID-19. Liczba zmarłych jednego dnia przekroczyła 500.

Zobacz także: W Rumunii na nocny spacer tylko po zaszczepieniu. Kraj wprowadza mocne restrykcje

W Rumunii w październiku co pięć minut z powodu koronawirusa umierała jedna osoba (90 proc. z nich stanowili niezaszczepieni).

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

W  ubiegły wtorek Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) poinformowała, że wysłała do Rumunii eksperta, by wzmocnić reakcję władz na pandemię oraz ułatwić dostarczenie 34 tys. szybkich testów diagnostycznych i 200 respiratorów dla pacjentów z koronawirusem.

Zobacz także: Polska skierowała pomoc humanitarną do Chorwacji

pap / Kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply