Tass: Korea Południowa prowadzi rozmowy z Rosją w sprawie produkcji szczepionki Sputnik V

Rosyjski Fundusz Inwestycji Bezpośrednich prowadzi rozmowy z Republiką Korei o możliwości produkcji rosyjskiej szczepionki Sputnik V przeciwko koronawirusowi, negocjacje są na ostatnim etapie – przekazała agencja prasowa Tass w środę.

Szef Rosyjskiego Funduszu Inwestycji Bezpośrednich (RDIF) Kirił Dmitriew poinformował w środę na kanale telewizyjnym Rosja-24, że prowadzone są rozmowy z Republiką Korei w sprawie produkcji szczepionki Sputnik V na koronawirusa – poinformował Tass. Rozmowy mają być już w końcowej fazie.

„Negocjacje w sprawie produkcji szczepionek są na ostatnim etapie również z Koreą Południową” – powiedział.

Zobacz też: Minister zdrowia: Szczepionka na koronawirusa będzie dostępna wiosną. Koszt – około 2 euro

Według niego, RDIF zawarł również szereg porozumień z Chinami. „Teraz trwa prawdziwy wyścig o możliwość produkcji szczepionki, starają się zaangażować głównie amerykańskie, brytyjskie firmy. Jesteśmy bardzo zadowoleni z faktu, że uzgodniliśmy również produkcję rosyjskiej szczepionki za granicą i będzie przeznaczona na rynki zagraniczne z udziałem zagranicznych platform produkcyjnych” – zaznaczył szef RDIF.

Ministerstwo Zdrowia Rosji poinformowało wcześniej, że wydało zgodę na wprowadzenie szczepionki Sputnik V do powszechnego obrotu.

Rosjanie już wcześniej poinformowali, że szczepionkę przyjęli czołowi politycy w kraju. „Pierwsza partia szczepionki dla profilaktyki przeciw nowej infekcji koronawirusowej „Gam-Covid-Wak” (Sputnik V) opracowanej przez NIC [Narodowy Instytut Badawczy] Epidemiologii i Mikrobiologii im. Gamalei Ministerstwa Zdrowia Rosji przeszła niezbędne doświadczenia co do jakości w laboratoriach Roszdrawnadzoru i została dopuszczona do obrotu społecznego” – podała w poniedziałek agencja informacyjna Interfax.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

W piątek informowaliśmy na naszym portalu że, ministerstwo zdrowia Rosji rozesłało pierwszą partię szczepionek na koronawirusa do regionów. Pierwsza partia jest przeznaczona dla osób z grup ryzyka.

„Pierwsza partia szczepionki Sputnik V (Gam-COVID-Vac), opracowana przez Narodowy Instytut Badawczy Epidemiologii i Mikrobiologii im. Gamalei w rosyjskim Ministerstwie Zdrowia, została wysłana do regionów. W ramach pilotażowej dostawy szczepionki podmiotom wchodzącym w skład Federacji Rosyjskiej, zapewniona zostanie dystrybucja i organizacja szczepień przeciwko COVID-19 obywateli z grupy wysokiego ryzyka” – powiedział rzecznik resortu.

Zobacz też: Pierwsza partia rosyjskiej szczepionki na koronawirusa została rozesłana

Kresy.pl/Tass
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz