Rosyjski Fundusz Inwestycji Bezpośrednich prowadzi rozmowy z Republiką Korei o możliwości produkcji rosyjskiej szczepionki Sputnik V przeciwko koronawirusowi, negocjacje są na ostatnim etapie – przekazała agencja prasowa Tass w środę.

Szef Rosyjskiego Funduszu Inwestycji Bezpośrednich (RDIF) Kirił Dmitriew poinformował w środę na kanale telewizyjnym Rosja-24, że prowadzone są rozmowy z Republiką Korei w sprawie produkcji szczepionki Sputnik V na koronawirusa – poinformował Tass. Rozmowy mają być już w końcowej fazie.

„Negocjacje w sprawie produkcji szczepionek są na ostatnim etapie również z Koreą Południową” – powiedział.

Zobacz też: Minister zdrowia: Szczepionka na koronawirusa będzie dostępna wiosną. Koszt – około 2 euro

Kresowy Przegląd Tygodnia

Zgoda RODO: Wyrażam zgodę na wykorzystywanie przez FUNDACJA KOMPANIA KRESOWA, ul. Gen. Władysława Sikorskiego 166 / 0.03, 18-400 Łomża moich danych osobowych przesłanych w niniejszym formularzu w celu otrzymywania informacji drogą elektroniczną.
Możesz zrezygnować z subskrypcji w dowolnym momencie, klikając link w stopce naszych e-maili.

Według niego, RDIF zawarł również szereg porozumień z Chinami. „Teraz trwa prawdziwy wyścig o możliwość produkcji szczepionki, starają się zaangażować głównie amerykańskie, brytyjskie firmy. Jesteśmy bardzo zadowoleni z faktu, że uzgodniliśmy również produkcję rosyjskiej szczepionki za granicą i będzie przeznaczona na rynki zagraniczne z udziałem zagranicznych platform produkcyjnych” – zaznaczył szef RDIF.

Ministerstwo Zdrowia Rosji poinformowało wcześniej, że wydało zgodę na wprowadzenie szczepionki Sputnik V do powszechnego obrotu.

Rosjanie już wcześniej poinformowali, że szczepionkę przyjęli czołowi politycy w kraju. „Pierwsza partia szczepionki dla profilaktyki przeciw nowej infekcji koronawirusowej „Gam-Covid-Wak” (Sputnik V) opracowanej przez NIC [Narodowy Instytut Badawczy] Epidemiologii i Mikrobiologii im. Gamalei Ministerstwa Zdrowia Rosji przeszła niezbędne doświadczenia co do jakości w laboratoriach Roszdrawnadzoru i została dopuszczona do obrotu społecznego” – podała w poniedziałek agencja informacyjna Interfax.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia

W piątek informowaliśmy na naszym portalu że, ministerstwo zdrowia Rosji rozesłało pierwszą partię szczepionek na koronawirusa do regionów. Pierwsza partia jest przeznaczona dla osób z grup ryzyka.

„Pierwsza partia szczepionki Sputnik V (Gam-COVID-Vac), opracowana przez Narodowy Instytut Badawczy Epidemiologii i Mikrobiologii im. Gamalei w rosyjskim Ministerstwie Zdrowia, została wysłana do regionów. W ramach pilotażowej dostawy szczepionki podmiotom wchodzącym w skład Federacji Rosyjskiej, zapewniona zostanie dystrybucja i organizacja szczepień przeciwko COVID-19 obywateli z grupy wysokiego ryzyka” – powiedział rzecznik resortu.

Zobacz też: Pierwsza partia rosyjskiej szczepionki na koronawirusa została rozesłana

Kresy.pl/Tass

Czytaj kolejny artykuł
0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz