Liczba potwierdzonych przypadków koronawirusa w Rosji wzrosła o 5670 w ciągu ostatnich 24 godzin, to najwyższa liczba od 26 lipca – podało w środę rosyjskie anty-koronawirusowe centrum kryzysowe.

Nadzór sanitarny wykrył 46 przypadków COVID-19 w wodzie i żywności w całej Rosji.

Według centrum kryzysowego dzienne tempo wzrostu nie przekroczyło 0,5% przez 32 dni. Całkowita liczba zarażonych osób osiągnęła 1 079 519.

Najniższy dzienny wzrost odnotowano w czukockim okręgu autonomicznym (0%), w obwodach smoleńskim, moskiewskim i Czeczenii (po 0,2%), w regionach nienieckim, tulskim i omskim (po 0,3%).

207 przypadków zostało potwierdzonych w Petersburgu, 173 w obwodzie moskiewskim, 167 w obwodzie rostowskim.

W Rosji leczenie kontynuuje obecnie 170 488 osób.

Jak informowaliśmy, pierwsza partia rosyjskiej szczepionki Sputnik V przeciwko koronawirusowi została wysłana do regionów Rosji, przekazał w piątek dziennikarzom rzecznik ministerstwa zdrowia Rosji.

„Pierwsza partia szczepionki Sputnik V (Gam-COVID-Vac), opracowana przez Narodowy Instytut Badawczy Epidemiologii i Mikrobiologii im. Gamalei w rosyjskim Ministerstwie Zdrowia, została wysłana do regionów. W ramach pilotażowej dostawy szczepionki podmiotom wchodzącym w skład Federacji Rosyjskiej, zapewniona zostanie dystrybucja i organizacja szczepień przeciwko COVID-19 obywateli z grupy wysokiego ryzyka” – powiedział rzecznik resortu.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Zobacz też: Kolejne zarażenia koronawirusem w Rosji, ekspert ostrzega, że szczepionka nie będzie panaceum

W poprzedni poniedziałek ministerstwo zdrowia Rosji poinformowało, że wydało zgodę na wprowadzenie szczepionki Sputnik V do powszechnego obrotu.

Rosjanie już wcześniej poinformowali, że szczepionkę przyjęli czołowi politycy w kraju. „Pierwsza partia szczepionki dla profilaktyki przeciw nowej infekcji koronawirusowej „Gam-Covid-Wak” (Sputnik V) opracowanej przez Instytut Epidemiologii i Mikrobiologii im. Gamalei Ministerstwa Zdrowia Rosji przeszła niezbędne doświadczenia co do jakości w laboratoriach Roszdrawnadzoru i została dopuszczona do obrotu społecznego” – podała w poniedziałek agencja informacyjna Interfax.

Mimo tego Instytut będzie nadal prowadził badania nad działaniem opracowanego przez siebie preparatu. W ramach trzeciego etapu badań pracownicy naukowi sprawdzą efekty przyjęcia szczepionki u około 40 tys. ochotników w Moskwie. Według urzędu miejskiego rosyjskiej stolicy do tego rodzaju badania zgłosiło się już około 25 tys. chętnych.

Kresy.pl / tass.com
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz