Jak co roku Komisja Europejska opublikowała tablicę wyników wymiaru sprawiedliwości. Ma w ilościowy i porównywalny sposób pokazywać sytuację systemów wymiaru sprawiedliwości w 27 państwach Unii Europejskiej.

Skuteczność sądownictwa mierzona jest w tym przypadku przede wszystkim długością postępowania.

Posuwanie się bez zbędnych strat ludzkich na pozycje sprzed 24 lutego, byłoby zwycięstwem - twierdzi prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski. (więcej…)

W ciągu trzech miesięcy wojny Rosja straciła na Ukrainie podobną liczbę żołnierzy, jak ZSRR przez dziewięć lat wojny w Afganistanie - przekazał w poniedziałek brytyjski resort obrony.

Zdaniem ministerstwa obrony Wielkiej Brytanii "połączenie złej taktyki na niskim poziomie, ograniczonej osłony powietrznej, braku elastyczności oraz podejścia dowództwa, gotowego wzmacniać niepowodzenia i powtarzać błędy, doprowadziło do tak wysokiego wskaźnika ofiar, który wciąż rośnie w ofensywie w Donbasie".

"Rosyjska opinia publiczna okazała się w przeszłości wrażliwa na ofiary ponoszone w wojnach z wyboru. W miarę wzrostu liczby ofiar na Ukrainie będą one coraz bardziej widoczne, a niezadowolenie społeczne z wojny i gotowość do jego wyrażenia mogą wzrosnąć".

Sankcje nałożone na Rosję poważnie wpłynęły na system logistyczny w kraju - powiedział w niedziele rosyjski minister transportu Witalij Sawielew podczas wizyty w obwodzie astrachańskim. (więcej…)

Polska firma miała dostarczyć Ukrainie 200 dronów, lecz według strony ukraińskiej nie wysłano sprzętu, ani nie zwrócono 530 tysięcy euro zaliczki - podał portal TVN 24 w poniedziałek. Do warszawskiej prokuratury trafiło doniesienie o możliwości popełnienia przestępstwa. Sprawą zajmuje się również ABW i SKW.

Pieniądze na drony zebrano w ramach zbiórki, którą organizowała jedna z dużych fundacji charytatywnych. TVN24 podaje, że znalezieniem dostawcy dronów zajmował się Taras Troiak, szef stowarzyszenia właścicieli dronów i przedsiębiorca z Kijowa. Firma Quadro.ua miała być odbiorcą dronów. "Kluczowy był dla nas czas dostaw, dopiero na drugim miejscu – cena. Chodziło o to, by wysłać żołnierzom, walczącym na pierwszej linii frontu, 'latające oczy'" - TVN24 cytuje Troiaka.

Troiak kontaktował się z francuskim producentem dronów Parrot. Chciał zamówić opracowany na potrzeby amerykańskiej armii model „Parrot Anafi USA”. Francuzi przekierowali go do polskiego dystrybutora i skontaktowali z Dariuszem M., byłym oficerem GROM.

premier mołdawii rosyjskiego wojska 10 mołdawskich wsi chce „zjednoczenia z Rumunią”

Wielka Brytania rozpoczęła rozmowy z międzynarodowymi sojusznikami w sprawie wysłania broni zgodnej ze standardami NATO do Mołdawii w celu obrony przed Rosją. (więcej…)

Pomóż nam dziś dopłynąć do brzegu! Nasz Dzienny koszt wynosi 723 PLN. Do Tej Pory zebraliśmy 240 PLN.
Załoga portalu Kresy.pl
33%