Kolejne przypadki zarażenia koronawirusem w Rosji, w przeciągu ostatnich 24 godzin wykryto 6800 chorych – poinformowała w piątek agencja Tass  powołując się na wicepremier Rosji Tatjanę Golikową.

Jak poinformowała rosyjska agencja prasowa Tass, wicepremier Rosji podczas konferencji prasowej przekazała mediom, że w ciągu ostatnich 24 godzin w kraju wykryto  6800 nowych zarażonych osób.

„Zauważam, że dziś liczba nowo wykrytych przypadków spadła poniżej 7 000 do 6 800. Bardzo cieszymy się z tych liczb i mamy nadzieję, że ta tendencja utrzyma się w nadchodzących dniach i tygodniach” – przekonywała.

Zobacz też: Premier Ukrainy: mamy drugą falę koronawirusa, sytuacja jest poważna

Kresowy Przegląd Tygodnia

Zgoda RODO: Wyrażam zgodę na wykorzystywanie przez FUNDACJA KOMPANIA KRESOWA, ul. Gen. Władysława Sikorskiego 166 / 0.03, 18-400 Łomża moich danych osobowych przesłanych w niniejszym formularzu w celu otrzymywania informacji drogą elektroniczną.
Możesz zrezygnować z subskrypcji w dowolnym momencie, klikając link w stopce naszych e-maili.

Do chwili obecnej w Rosji potwierdzono 613 994 przypadków koronawirusa, z czego 375 164 pacjentów wyzdrowiało z tej choroby. Najnowsze dane Rosji wskazują na 8 605 ofiar śmiertelnych w całym kraju. Wcześniej rosyjski rząd utworzył gorącą linię internetową, aby informować społeczeństwo o sytuacji koronawirusa.

Golikowa podkreśliła, że ​​konieczne jest kontynuowanie pracy w celu ochrony i wzmocnienia trendu. „Chciałbym ponownie zwrócić uwagę na liczby zgonów. Wiem, że praktycznie wszystkie rosyjskie regiony starają się uratować jak najwięcej ludzi pomimo poważnych i krytycznych warunków. Niemniej jednak nadal istnieje znaczna liczba zgonów” – dodała wicepremier. Ważne jest, aby próbować ratować życie ludzi „do samego końca” – przekonywała Golikowa.

Zobacz też: MSZ przekazało Ukrainie i Mołdawii środki do walki z koronawirusem

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia

„Wszyscy czekamy na szczepionkę, która jest opracowywana przez około 20 zespołów w naszym kraju. Jednak, jako lekarz, nie oczekuję, że te szczepienia będą w 100% panaceum. Teraz są masowe szczepienia przeciw grypie. jednocześnie liczba zgonów z tego powodu na całym świecie wynosi około 600 000 osób rocznie. Oznacza to, że sytuacja jest nadal taka sama, ale przyzwyczailiśmy się do niej. Wierzę, że również przeżyjemy tę infekcję ”- poinformował Aleksander Rumiancew, rosyjski ekspert rządowy w sprawie koronawirusa.

Rumiancew zauważył, że prace nad opracowaniem szczepionek pobudziły nowe badania, w szczególności w dziedzinie sztucznych wirusów, wirusów naturalnych i ewolucji niektórych patogenów. „Niemal co roku mamy nowe infekcje z powodu zmieniającego się siedliska, więc sytuacja na pewno się powtórzy”.

Zobacz też: Zbliżenie między Izraelem i Zjednoczonymi Emiratami Arabskimi, powodem koronawirus

Kresy.pl/Tass

Czytaj kolejny artykuł
0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz