57 proc. ankietowanych uważa, że Andrzej Duda nie jest niezależny od Jarosława Kaczyńskiego

Pracownia Kantar zapytała Polaków, czy Andrzej Duda jest niezależny od Jarosława Kaczyńskiego. Zdecydowana większość badanych uznała, że urzędujący prezydent nie jest niezależny od prezesa PiS. Sondaż przeprowadzono na zlecenie „Faktów” TVN i TVN24.

W sondażu padło pytanie „Czy Andrzej Duda jako prezydent jest niezależny od prezesa PiS, Jarosława Kaczyńskiego?”. Najczęściej wybieraną odpowiedzią była odpowiedź „zdecydowanie nie”. Tak sądziło 37 proc. ankietowanych. „Raczej nie” wybrało 20 proc. badanych. W sumie 57 proc. uczestników sondażu było pewnych, bądź skłaniało się ku temu, że Andrzej Duda nie jest niezależny od Jarosława Kaczyńskiego.

„Zdecydowanie” w niezależność Andrzeja Dudy wierzyło 16 proc. ankietowanych. Tyle samo osób wybrało odpowiedź „raczej tak”. W sumie daje to 32 proc. ankietowanych oceniających, że urzędujący prezydent jest niezależny.

11 proc. uczestników sondażu nie znało odpowiedzi na zadane pytanie.

Sondaż został przeprowadzony przez Kantar dla „Faktów” TVN i TVN24 metodą telefoniczną w dniach 24-25 czerwca br. na ogólnopolskiej, reprezentatywnej grupie 1500 dorosłych Polaków. Możliwy błąd pomiaru wynosi 3 punkty procentowe.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Przypomnijmy, że w ostatnim przed I turą wyborów prezydenckich sondażu Estymatora dwaj główni kandydaci zanotowali spadek poparcia. Na urzędującego prezydenta Andrzeja Dudę, chce głosować 42,7 proc. ankietowanych, czyli o 1,9 pkt. proc. mniej, niż w sondażu sprzed tygodnia. Kandydat KO Rafał Trzaskowski może liczyć na głosy 28,4 proc. respondentów. To o 0,9 pkt. proc. mniej, niż ostatnio. Na dalszych miejscach znaleźli się Szymon Hołownia (10,3 proc., wzrost o 1,4 pkt. proc), Krzysztof Bosak (7,6 proc., wzrost o 0,3 pkt. proc.), Władysław Kosiniak-Kamysz (6,3 proc., spadek o 0,6 pkt proc.) oraz Robert Biedroń (3,6 proc., wzrost o 1,5 pkt proc.). Pozostali kandydaci, Marek Jakubiak, Stanisław Żółtek, Paweł Tanajno, Waldemar Witkowski i Mirosław Piotrowski mają poparcie poniżej 0,5 proc. Szacowana frekwencja wyborcza wyniosłaby 61 proc.

Kresy.pl / fakty.tvn24.pl

Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz