Żona prezydenta Ukrainy zarażona koronawirusem

Olena Zełenska, żona prezydenta Ukrainy Wołodymyra Zełenskiego, poinformowała w piątek, że została pozytywnie zdiagnozowana na obecność koronawirusa – zawiadomiła Agencja Prasowa Reuters.

Jak poinformowała w piątek Agencja Prasowa Reuters, żona prezydenta Ukrainy Olena Zełenska została zarażona koronawirusem. W piątek rodzina prezydencka otrzymała wyniki badań, tylko wynik Zełenskiej był pozytywny.

„Dzisiaj otrzymałem pozytywny test na koronawirusa. Nieoczekiwane wieści. Zwłaszcza biorąc pod uwagę, że ja i moja rodzina nadal przestrzegamy wszystkich zasad – masek, rękawiczek, minimum kontaktów” – przekazała Zełenska.

Zobacz też: Zełenskiego zapytano o Banderę. „U nas od bohatera do wroga – jeden krok. Nie trzeba prowokować społeczeństwa”

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Pierwsza dama Ukrainy przestrzegła obywateli, że „Osłabienie kwarantanny nie oznacza, że COVID-19 zniknął. Niebezpieczeństwo nie jest przeszłością, jest blisko. Bliżej, niż się wydaje”.

Zobacz też: Zełenski chce zalegalizować prywatne armie na Ukrainie

Olena Zełenska poinformowała, że czuje się dobrze, ale mimo to przebywa w odosobnieniu, aby nie narażać swojej rodziny i współpracowników

„Chcę, żeby wszyscy pamiętali: jest za wcześnie, żeby stracić czujność!” – napisała na swoim profilu w mediach społecznościowych. „Powracając do aktywnego życia towarzyskiego pamiętajmy, że każdy z nas odpowiada nie tylko zdrowie osobiste, ale również zdrowie innych: bliskich, przyjaciół, kolegów, a nawet nieznajomego, który jest z nami w windzie lub stoi w kolejce u kasjera w supermarkecie”.

Do tej pory na Ukrainie zgłoszono 29 753 przypadków koronawirusa, w tym 870 zgonów.

Kresy.pl/Reuters

Czytaj kolejny artykuł
0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz