Jak poinformowała w środę Agencja Prasowa Reuters, w Turcji odnotowano już 277 ofiar śmiertelnych koronawirusa. Do tej pory w kraju zostało zdiagnozowanych 15679 przypadków.

W Turcji odnotowano już 15679 przypadków zarażenia koronawirusem – informuje Reuters w środę. W ciągu ostatnich 24 godzin władze zaobserwowały największy wzrost ofiar śmiertelnych od początku pandemii. Łączna ilość śmiertelnych przypadków to 277.

Przedstawiciel tureckiego ministerstwa zdrowia poinformował, że w ciągu ostatniej doby wykonano prawie czternaście i pół tysiąca testów na obecność wirusa. W przyszłym tygodniu ministerstwo chce doprowadzić do wykonywania 25 tysięcy testów dziennie.

Obecność koronawirusa została zaobserwowana już w 81 prowincjach, jednak większość przypadków (60%) było odnotowanych w Istanbule.

Mimo rosnącej liczny zarażonych, prezydent Erdogan nie chce wprowadzać większych obostrzeń. „Jesteśmy zdeterminowani do prowadzenia produkcji i eksportu” – informował w środę. „Nie będziemy potrzebować kolejnych obostrzeń jeśli nasi obywatele będą się stosowali do samokwarantanny. Podejmiemy kolejne decyzje jeśli pandemia się rozprzestrzeni i nasi obywatele nie zostaną w domach”.

Minister spraw wewnętrznych Turcji tego samego dnia rozmawiał z telewizją CNN Turk. „Nasza wiadomość dla obywateli jest prosta: Nie podróżujcie między miastami, zostańcie w domu” – mówił. Jednocześnie podkreślił, że władza postara się utrudnić przemieszczanie między miastami.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Jak informowaliśmy, resort zdrowia potwierdził w środę po południu nowe 73 przypadki zakażenia koronawirusem oraz poinformował o kolejnym zgonie z powodu choroby COVID-19. Aktualny bilans wygląda następująco: 2420 osoby zakażone i 36 ofiar śmiertelnych.

Zobacz także: Polska firma zacznie sprzedaż szybkich testów na koronawirusa

Mamy 73 nowe przypadki zakażenia koronawirusem, potwierdzone pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych. Potwierdzone przypadki dotyczą: 20 osób z woj. dolnośląskiego, 13 osób z woj. łódzkiego, 9 osób z woj. małopolskiego, 8 osób z woj. podlaskiego, 5 osób z woj. świętokrzyskiego, 5 osób z woj. podkarpackiego, 5 osób z woj. lubuskiego, 3 osób z woj. zachodniopomorskiego, 3 osób z woj. opolskiego, 2 osób z woj. pomorskiego” – czytamy w komunikacie ministerstwa.

Poinformowano także o kolejnym przypadku śmiertelnym. „Z przykrością informujemy o śmierci kolejnej osoby zakażonej koronawirusem. Jest to 51-letni mężczyzna hospitalizowany w Tychach” – podał resort.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

We wtorek premier Mateusz Morawiecki ogłosił wprowadzenie kolejnych obostrzeń w związku z rozprzestrzenianiem się w Polsce epidemii koronawirusa. „Musimy zrobić wszystko, żeby uniknąć najgorszego scenariusza. Dlatego, w wyniku naszych obserwacji i analiz, podjęliśmy kolejne decyzje dotyczące następnych obostrzeń” – oświadczył szef rządu podczas konferencji prasowej.

W mocy nadal pozostają ograniczenia w przemieszczaniu się wszystkich osób. W dalszym ciągu nie można wychodzić z domu z wyjątkiem: dojazdu do pracy, wolontariatu na rzecz walki z COVID-19 oraz załatwiania spraw niezbędnych do życia codziennego.

Zobacz także: Zobacz także: Światowa rewolucja koronawirusa

Twitter MZ / Kresy.pl

Czytaj kolejny artykuł
1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz