Jak poinformowała w środę Agencja Prasowa Reuters, jeden z powiatów prowincji Henan w centralnych Chinach został poddany kwarantannie po nowych przypadkach koronawirusa.

Powiat Jia w prowincji Henan znajdującej się w centralnych Chinach został objęty kwarantanną po tym jak zostały tam zdiagnozowane kolejne przypadki koronawirusa – informuje w środę Reuters.

Od środy w Jia nie można poruszać się bez zezwolenia. Nikt też powiatu nie może opuścić bez uprzedniej autoryzacji władzy. Region ten jest zamieszkany przez 600000 osób.

Władze prowinicji Hanan poinformowały, że w sobotę odnotowano przypadek w mieśćie Luohe. Od tamtej pory zainfekowana osoba była w kontakcie z dwójką lekarzy, u których później również wykryto wirusa.

Miesięczny koszt funkcjonowania portalu Kresy.pl wynosi 22 tys. PLN. Do tej pory zebraliśmy:

1516 PLN    (6.89%)
Nr konta: 60 1020 1097 0000 7302 0195 3702
Wspieraj Kresy.pl

Jak informowaliśmy, Część usług takich jak transport publiczny czy sklepy są ponownie otwierane w chińskim mieście Wuhan. Po dwumiesięcznym odcięciu od reszty Chin, mieszkańcy miasta wracają do normalności.

Zobacz też: W Polsce przeprowadzono do tej pory 38674 testów na koronawirusa – w Niemczech 410000

Część rodzin może zobaczyć się pierwszy raz po bardzo długim czasie. „Jestem bardzo szczęśliwy, że mogę zobaczyć swoją rodzinę” – mówił portalowi jeden ze spotkanych nastolatków. „Chcieliśmy się uściskać, ale na stacji ciągle są specjalne warunki i musieliśmy się powstrzymać”.

Chińskie Narodowa Komisja Zdrowia poinformowała, że w piątek odnotowano tylko 54 nowe przypadki koronawirusa. W Chinach łącznie odnotowano 81394 przypadki zakażenia i 3,295 ofiar śmiertelnych.

Jak informowaliśmy, Chiny wprowadzają nowe obostrzenia ze względu na rozwój pandemii głównie poza jej granicami. Nowe prawo wejdzie w życie 28 marca.
„Obcokrajowcy przybywający do Chin ze względu na konieczne ekonomiczne, naukowe lub technologiczne przedsięwzięcia czy z powodów humanitarnych, będą mogły ubiegać się o wizy w Chińskich ambasadach i konsulatach”.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Według chińskiego MSZ osoby posiadające wizy nie będą miały problemów z przekroczeniem granic do 28 marca.

Czytaj także: Chiny przesyłają Litwie pomoc na walkę z koronawirusem

„Zawieszenie jest czasowym środkiem, które podjęły Chiny ze względu na rozwój sytuacji i praktyki innych krajów” – czytamy na stronie. Ministerstwo zapewnia, że Chiny pozostaną w kontakcie ze wszystkimi partnerami i będzie przeprowadzać wymianę handlową tak jak do tej pory. Obostrzenia na granicach mogą zostać zmienione jeżeli sytuacja będzie ewoluować.

Kresy.pl/Reuters

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz