W środę po południu Ministerstwo Zdrowia poinformowało o kolejnych 73 przypadkach zakażenia koronawirusem. Łączna liczba potwierdzonych przypadków zakażenia wirusem wynosi aktualnie 2420. Poinformowano także o śmierci kolejnej osoby – do tej pory w Polsce z powodu choroby COVID-19 zmarło 36 osób.

Resort zdrowia potwierdził w środę po południu nowe 73 przypadki zakażenia koronawirusem oraz poinformował o kolejnym zgonie z powodu choroby COVID-19. Aktualny bilans wygląda następująco: 2420 osoby zakażone i 36 ofiar śmiertelnych.

Zobacz także: Polska firma zacznie sprzedaż szybkich testów na koronawirusa

Mamy 73 nowe przypadki zakażenia koronawirusem, potwierdzone pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych. Potwierdzone przypadki dotyczą: 20 osób z woj. dolnośląskiego, 13 osób z woj. łódzkiego, 9 osób z woj. małopolskiego, 8 osób z woj. podlaskiego, 5 osób z woj. świętokrzyskiego, 5 osób z woj. podkarpackiego, 5 osób z woj. lubuskiego, 3 osób z woj. zachodniopomorskiego, 3 osób z woj. opolskiego, 2 osób z woj. pomorskiego” – czytamy w komunikacie ministerstwa. 

Poinformowano także o kolejnym przypadku śmiertelnym. „Z przykrością informujemy o śmierci kolejnej osoby zakażonej koronawirusem. Jest to 51-letni mężczyzna hospitalizowany w Tychach” – podał resort.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

We wtorek premier Mateusz Morawiecki ogłosił wprowadzenie kolejnych obostrzeń w związku z rozprzestrzenianiem się w Polsce epidemii koronawirusa. „Musimy zrobić wszystko, żeby uniknąć najgorszego scenariusza. Dlatego, w wyniku naszych obserwacji i analiz, podjęliśmy kolejne decyzje dotyczące następnych obostrzeń” – oświadczył szef rządu podczas konferencji prasowej.

W mocy nadal pozostają ograniczenia w przemieszczaniu się wszystkich osób. W dalszym ciągu nie można wychodzić z domu z wyjątkiem: dojazdu do pracy, wolontariatu na rzecz walki z COVID-19 oraz załatwiania spraw niezbędnych do życia codziennego.

Zobacz także: Zobacz także: Światowa rewolucja koronawirusa

Twitter MZ / Kresy.pl

Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz