Stephen Miller, doradca prezydenta Donalda Trumpa, udzielił wywiadu CNN, w którym bronił decyzji o wycofaniu wojsk amerykańskich z Syrii i Afganistanu.

W odniesieniu do odejścia James’a Mattisa ze stanowiska sekretarza obrony i protestów, jakie ten ruch wzbudził wśród polityków i dziennikarzy, Miller zauważył, że „Te media, które reagują w sposób histeryczny na odejście na emeryturę James’a Mattisa, to w wielu przypadkach te same media, które zachęcały nasz naród do pójścia na wojnę z Irakiem, ktora okazała się całkowitą katastrofą. Ten prezydent został wybrany po to, aby naprawić nasza politykę zagraniczną po tylu zmarnowanych latach.”

Miller podkreślił, że przed Trumpem, Stany Zjednoczone „popełniały błąd za błędem, w Iraku, w Afganistanie, w Libii i nie służyło to naszemu interesowi narodowemu”. To doprowadziło do tego, jak stwierdził Miller, że Bliski Wschód stał się „bardziej niestabilny i bardziej niebezpieczny”.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Miller przypomniał, że Państwo Islamskie jest wrogiem Rosji i Syrii i że to te kraje powinny teraz wziąć na siebie odpowiedzialność za walkę z ugrupowaniem terrorystycznym. „Mamy pozostać w Syrii z pokolenia na pokolenie, przelewając amerykańską krew, aby walczyć z wrogami tych krajow?” – pytał.

Na uwagę prowadzącego wywiad Wolfa Blitzera, że Państwo Islamskie może się odbudować, Miller odparł: „Kiedy naród amerykański wyraził chęć brania udziału w każdej wojnie, w każdym miejscu, po każdej stronie każdego konfliktu na całej Ziemi?”

kresy.pl / cnn

Doradca Trumpa: Czy Amerykanie mają brać udział w każdej wojnie? Ktoś pytał ich o zgodę? [+VIDEO]
Oceń ten artykuł

Tagi: , , , , , ,

Dlaczego zdecydowaliśmy się na ograniczenie dostępu do naszych treści?

Ponieważ nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Zawsze ktoś za nie płaci. Jeśli Czytelnicy nie wezmą na swoje barki finansowej odpowiedzialności za istnienie niezależnych, oddolnych inicjatyw dziennikarskich, takich jak Kresy.pl, wówczas na rynku pozostaną wyłącznie niskiej jakości tabloidy oraz media finasowane przez wielkie korporacje, partie polityczne i różnego rodzaju lobbies.

Miesięczny koszt funkcjonowania portalu Kresy.pl to 20000 zł. 7-osobowa redakcja pracuje w pełnym wymiarze i praca ta jest naszym podstawowym, najczęściej jedynym, źródłem dochodu. Kresy.pl nie powstają po godzinach, tworzone przez amatorów. Portal jest tworzony przez wykwalifikowanych dziennikarzy oraz specjalistów z zakresu polityki międzynarodowej, którzy codziennie starają się dotrzeć do informacji istotnych z punktu widzenia interesu naszej politycznej wspólnoty.

Jeśli cenisz naszą pracę, jeśli z niej korzystasz i uważasz, że zamknięcie portalu Kresy.pl byłoby stratą, prosimy dołącz do grona osób, które współtworzą finansowe podstawy funkcjonowania naszego serwisu.
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz