Co najmniej 36 osób zginęło, gdy grecki pociąg pasażerski zderzył się we wtorek czołowo z pociągiem towarowym – poinformowała agencja prasowa Reuters.

Jak przekazała agencja prasowa Reuters, co najmniej 36 osób zginęło, gdy grecki pociąg pasażerski zderzył się we wtorek czołowo z pociągiem towarowym. Uważa się, że wiele ofiar to studenci wracający do domu po długim wakacyjnym weekendzie, a urzędnicy powiedzieli, że liczba ofiar śmiertelnych ma jeszcze wzrosnąć.

Władze pracują nad ustaleniem, w jaki sposób pociąg pasażerski zderzył się z innym przewożącym kontenery. „Wszystko w tej tragedii wskazuje niestety, głównie na błąd ludzki” – powiedział grecki premier Kyriakos Mitsotakis w środowym wystąpieniu telewizyjnym.

„Była panika… ogień był natychmiastowy, kiedy się przewracaliśmy, byliśmy spalani, ogień był na prawo i lewo” – powiedział Stergios Minenis, 28-latek, który wydostał się z pociągu.

Zawiadowca stacji został aresztowany, a minister transportu kraju podał się do dymisji. Rzecznik straży pożarnej Vassilis Varthakogiannis powiedział, że temperatura panująca w pierwszym wagonie utrudniają identyfikację osób uwięzionych w środku oraz liczbę zabitych.

„Potwierdzona liczba zabitych to 36, ale na podstawie tych faktów i ustaleń z miejsca tragedii oczekuje się, że liczba ta będzie większa”.

„To nie do pomyślenia tragedia. Nasze myśli są dziś z krewnymi ofiar” – powiedział premier Mitsotakis na miejscu katastrofy.

Kresy.pl/Reuters

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz