Rozbił się F-18 marynarki wojennej USA [+VIDEO]

Myśliwiec F-18 należący do marynarki wojennej USA rozbił się we wtorek w południowej Kalifornii – poinformował portal Fox News.

Jak poinformował portal Fox News, we wtorek myśliwiec F-18 należący do amerykańskiej marynarki wojennej rozbił się w południowej Kalifornii.

Zobacz też: Kolejny wypadek myśliwca F-35

Pilot jednomiejscowego  F-18 Super Hornet był w stanie katapultować się i jego stan jest monitorowany w lokalnym szpitalu. Do katastrofy doszło w pobliżu bazy powietrznej China Lake w Kalifornii, 181 kilometrów na wschód od Bakersfield, gdzie marynarka prowadzi szkolenie.

Do katastrofy doszło około godziny 10:20. Pilot wystartował ze stacji lotniczej Marynarki Wojennej Lemoore w hrabstwie Kings, kiedy samolot „doświadczył nieszczęścia” podczas rutynowego szkolenia lotniczego, jak podaje post w mediach społecznościowych z bazy.

Spadochron pilota otworzył się podczas katapultowania, a po katastrofie nastąpił mały pożar trawy, poinformował KGET. Pilot został zwolniony z placówki medycznej po badaniu.

Zobacz także: Dlaczego Pentagon ograniczył F-35 możliwości lotów ponaddźwiękowych?

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Według urzędników marynarka wojenna współpracuje z lokalnymi władzami w celu wyjaśnienia. Teren wokół miejsca katastrofy, aby śledczy mogli uzupełnić swoje dochodzenie.

Zobacz także: F-35 „Błyskawica II” znów ma problem z błyskawicami 

Kresy.pl/Fox News
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz