Brazylijczycy przeprowadzili badania nad szczepionką na wirusa SARS CoV-2 opracowaną przez chińską firmę Sinovac.

Badania prowadzi brazylijski instytut Batuntan. Przeprowadzono je poprzez podanie dwóch dawek szczepionki 9 tys. osób. „Potencjalna szczepionka przeciw Covid-19, opracowana przez chińską firmę Sinovac, wydaje się bezpieczna” – opinię brazylijskiego instytutu zacytował portal Forsal za agencją informacyjną Reutera.

To już trzeci etap sprawdzania chińskiej szczepionki w Brazylii. Nie został on jeszcze zakończony. Preparat przetestuje łącznie 13 tys. jej mieszkańców. „Pierwsze wyniki tej próby klinicznej, prowadzonej w Brazylii, dowodzą, że pośród wszystkich szczepionek testowanych w tym kraju, CoronaVac jest najbezpieczniejsza i ma najlepsze, najbardziej obiecujące wskaźniki” – powiedział gubernator stanu Sao Paulo, Joao Doria.

Według wyników badań 20 proc. ochotników zgłaszało lekki ból w miejscu zastrzyku, 15 proc. raportowało o bólu głowy po przyjęciu pierwszej dawki, po przyjęciu drugiej było to już tylko 10 proc. Poniżej 5 proc. badanych zgłosiło nudności czy zmęczenie.

Mimo, że badania nie są jeszcze zakończone to obecne wyniki są już tak obiecujące, że stan San Paulo zakontraktował u Sinovac 60 mln dawek, które mają zostać przekazane do końca lutego przyszłego roku.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Jak podaje Forsal chińską szczepionkę testują obecnie także Turcja i Indonezja.

Jak dotychczas do szerokiego użycia szczepionkę własnej produkcji wprowadzili Rosjanie. Szczepionkę tę testuje obecnie Białoruś.

forsal.pl/kresy.pl

 
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz