Władze Rosji nadal mają problemy z werbunkiem wystarczającej liczby ochotników do armii – zwraca uwagę brytyjski wywiad. Dzieje się tak pomimo faktu, że służba wojskowa w rosyjskich siłach zbrojnych stała się coraz bardziej lukratywna.

Brytyjski resort obrony przypomniał we wtorkowej aktualizacji wywiadowczej, że 4 lutego 2022 roku prezydent Rosji Władimir Putin wspomniał, że porucznik otrzymuje 81 200 rubli miesięcznie, a do października 2022 roku ogłosił, że nawet zmobilizowani szeregowi żołnierze będą otrzymywać 195 tys. rubli miesięcznie.

Z kolei obecnie, wielu młodszych stopniem żołnierzy służących na Ukrainie otrzymuje ponad 200 tys. rubli miesięcznie – wskazują Brytyjczycy.

Przeczytaj: ISW: Rosja używa na Ukrainie wojsk powietrznodesantowych do obrony, co osłabia jej potencjał ofensywny

Brytyjski wywiad podkreśla, że to ponad 2,7-krotnie więcej niż średnia pensja w Rosji, która wynosi 72 851 rubli. Dla porównania, 2,7-krotność średniej pensji w Wielkiej Brytanii wynosiłaby ponad 90 tys. funtów rocznie.

“Jest wysoce prawdopodobne, że pensja i dodatkowe świadczenia stanowią silną zachętę dla personelu do zaciągnięcia się, zwłaszcza dla osób z biedniejszych obszarów Rosji. Tym niemniej jest mało prawdopodobne, aby Rosja osiągnęła swoje cele w zakresie rekrutacji ochotników do wojska” – czytamy.

Zobacz także: FSB podejrzewa zdradę w rosyjskiej marynarce wojennej

Kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply