Śledczy FSB zakończyli śledztwo w sprawie karnej przeciwko żołnierzowi Floty Północnej, oskarżając marynarza w ostatecznej wersji o zdradę stanu.

Federalna Służba Bezpieczeństwa Rosji przekazał agencji informacyjnej TASS personalia oskarżonego – „Jegor Siergiejewicz Tiukin, żołnierz Floty Północnej, jest oskarżony o zdradę stanu. Jego sprawa karna została już przekazana do rozpatrzenia sądowi wojskowemu” – podało źródło.

Sprawę przeciwko marynarzowi wysłano do Drugiego Zachodniego Sądu Okręgowego, co wobec TASS potwierdziła służba prasowa sądu. „Będzie to rozprawa za zamkniętymi drzwiami” – dodało źródło. Sąd wojskowy zacznie rozpatrywać sprawę 19 września. W związku z trybem postępowania nie podano szczegółów sprawy karnej marynarza. Jej osnowa jest nieznana, ponieważ na aktach widnieje pieczęć „ściśle tajne”.

Możliwe jest, że oskarżenie o zdradę stanu ma związek z prowadzeniem przez Tiukina działalności szpiegowskiej na rzecz obcego państwa. FSB zatrzymywała już żołnierzy rosyjskich sił zbrojnych w czasie wojny pod zarzutami szpiegostwa.

Niedawno rosyjska specsłużba podała jednak, że wykryła działania amerykańskiego wywiadu przy pomocy programu antywirusowego na urządzeniach mobilnych Apple

Czytaj także: Waleń podejrzewany o szpiegowanie dla Rosji pojawił się u wybrzeży Szwecji

tass.ru/kresy.pl

 

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply