Jak poinformowała w poniedziałek agencja Reuters, brytyjski minister spraw zagranicznych Dominic Raab odwiedzi we wtorek Turcję, aby wyrazić poparcie dla starań Ankary w negocjacjach zmierzających do zakończenia konfliktu i trwałego zawieszenia broni w Syrii.

W ostatnich dniach dramatycznie nasiliły się walki w północno-zachodniej Syrii, gdzie w ostatnim miesiącu Turcja wysłała tysiące żołnierzy i pojazdów wojskowych do walki z syryjskimi siłami rządowymi. Napięcie wzrosło po czwartkowym nalocie sił syryjskich, który doprowadził do śmierci 33 tureckich żołnierzy.

„Turcja znajduje się na pierwszej linii jednego z najtrudniejszych i najpoważniejszych wyzwań, przed którymi stoimy wobec reżimu syryjskiego, a siły rosyjskie nadal eskalują przemoc na swojej granicy”, stwierdził Raab w swoim oświadczeniu.

„Wyraźnie potępiliśmy działania reżimu syryjskiego w Idlib i będziemy nadal wyrażać obawy dotyczące rażących naruszeń prawa międzynarodowego” – stwierdził brytyjski minister.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

W konflikt syryjski włączają się państwa trzecie. Rosja w syryjskiej wojnie domowej wspiera prezydenta Asada. Turcja udziela z kolei wsparcia grupom rebeliantów i dżihadystów, walczących z Asadem. Armia syryjska prowadzi ofensywę przy wsparciu rosyjskich sił powietrznych.

Od zeszłego tygodnia trwają działania dyplomatyczne między Turcją i Rosją.

Jak informowaliśmy wcześniej, na najbliższy tydzień planowane jest m.in. spotkanie prezydenta Rosji Władimira Putina z przywódcą Turcji Recepem Tayyipem Erdoganem. Celem spotkania będzie omówienie sytuacji w syryjskiej prowincji Idlib.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Zobacz także: Turecki burmistrz zapewnia imigrantom transport autobusem na granicę z Grecją [+Video]

uk.reuters.com / kresy.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

  1. Avatar
    budulaj :

    Turcja jednostronnie napadła na Syrię, popiera i dozbraja islamistów-terrorystów, znaczy minister wielkiej Brytanii popierając Turcje popiera jej agresję na Syrię, popiera tak jak i Turcja, terrorystów , a jednoczęśnie odmawia Syrii prawa do walki o odzyskanie swojego terytorium i kontroli nad nim, znaczy wszystkich wysłanych przez Erdogana migrantów , którzy tłumią się na granicy
    turecko-Greckiej trzeba załadować na jakiś szybki, pojemny środek transpotru i wyładować na wyspach, może wtedy zniknąłby facetowi głupawy , ironiczny uśmieszk z twarzyczki.