Późnym wieczorem w czwartek, agencja prasowa Reuters poinformowała o nalocie syryjskich wojsk lotniczych, w którym zginęło 22 tureckich żołnierzy.

Dwudziestu dwóch tureckich żołnierzy zginęło w nalocie przeprowadzonym przez siły rządowe Syrii – pisze Reuters.

Rahmi Dogan, gubernator tureckiej prowincji Hatay, graniczącej z syryjskim regionem Idlib, przekazał mediom informacje o śmierci tureckich żołnierzy. Według podanych przez niego informacji, kilku żołnierzy trafiło w stanie krytycznym do szpitali.

W czwartek łącznie zginęło 25 tureckich wojskowych, pozostałych trzech zginęło w innym incydencie tego dnia. Prezydent Turcji zwołał nadzwyczajne posiedzenie komisji ds. bezpieczeństwa.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

W sobotę 22 lutego syryjskie oddziały rządowe, przy wsparciu rosyjskiego lotnictwa, przystąpiły do ofensywnej operacji w południowo-wschodniej części prowincji Idlib. Prezydent Turcji wcześniej zapowiedział podjęcie bardziej zdecydowanych kroków w Syrii.

Jak informowaliśmy, w ramach tych działań w Syrii zginął turecki żołnierz. Według tureckich mediów, zabity był czołgistą pochodzącym z prowincji Gaziantep w południowo-wschodniej Turcji i poległ w wyniku eksplozji bomby, którą miały zrzuci w rejonie Idlib syryjskie siły rządowe. Władze Gaziantep wydały komunikat w tej sprawie.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

„Podejmiemy bardziej zdecydowane i zdeterminowane kroki”zapowiedział prezydent Turcji. Zaznaczył, że jego kraj będzie dalej działał dalej, bez cofania się i z nadzieją osiągnięcia stabilizacji w regionie. Dodał, że „wszelkie walki, których dziś unikamy w Syrii, Libii, w regionie śródziemnomorskim i naszym, ogólnie, powrócą do nas z większa mocą jutra”.

Erdogan powiedział też, że planuje zorganizować szczyt ws. Idlib z udziałem prezydenta Francji Emmanuela Macrona, kanlcerz Niemiec Angeli Merkel i rosyjskiego prezydenta Władimira Putina. Dodał, że w piątkowej rozmowie z Putinem wyraźnie wyraził determinację Turcji ws. sytuacji w Syrii i Idlib.

Kresy.pl/Reuters

Czytaj kolejny artykuł
1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz