Biuro Przemysłu i Bezpieczeństwa Departament Stanu USA zatwierdziło obostrzenia jakie mają objąć eksport podzespołów i sprzętu elektronicznego.

Jak podała we wtorek rosyjska telewizja Dożdż biuro Departamentu Handlu chce ograniczenia sprzedaży półprzewodników, systemów radarowych, komputerów, sprzętu telekomunikacyjnego do Chin, Rosji, Armenii, Azerbejdżanu, Kazachstanu, Ukrainy, Białorusi, Iraku  i Wenezueli. Amerykańscy eksporterzy by sprzedać tego typu sprzęt i podzespoły do wymienionych państw będą musieli uzyskać specjalną licencję wydawaną właśnie przez Departament Handlu. Do tej pory wiele cała grupa przedsiębiorstw była zwolniona z takiego obowiązku.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Amerykańskie władze twierdzą, że wprowadzają obostrzenia na wyżej wymienione produkty ponieważ są one produktami podwójnego zastosowania, to jest mogą być wykorzystywane zarówno w sferze cywilnej jak i wojskowej. Decyzja ta ma tym większe znacznie, że jak podaje rosyjska telewizja Biuro Przemysłu i Bezpieczeństwa Departament Stanu rozszerzyło listę towarów podwójnego zastosowania. Rozszerzona lista produktów podwójnego zastosowanie, które będą mogły być sprzedawane tylko na podstawie licencji dotyczy jednak wyłącznie eksportu do Chin, Rosji i Wenezueli. Nowe regulacje obowiązują od 29 czerwca. Tym samym władze USA zrealizowały plany o których pisaliśmy na naszym portalu jeszcze w kwietniu.

Przekaż swój 1% na Kresy.pl

Fundacja Kompania Kresowa KRS 0000350493
Przeakż 1% podatku

Zarówno telewizja Dożdż jak i RBK uznały, że nowe reguły poważnie wpłyną na obrót handlowy między Rosją a USA.

tvrain.ru/rbc.ru/kresy.pl

Czytaj kolejny artykuł

Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz