Biuro Przemysłu i Bezpieczeństwa Departament Stanu USA zatwierdziło obostrzenia jakie mają objąć eksport podzespołów i sprzętu elektronicznego.

Jak podała we wtorek rosyjska telewizja Dożdż biuro Departamentu Handlu chce ograniczenia sprzedaży półprzewodników, systemów radarowych, komputerów, sprzętu telekomunikacyjnego do Chin, Rosji, Armenii, Azerbejdżanu, Kazachstanu, Ukrainy, Białorusi, Iraku  i Wenezueli. Amerykańscy eksporterzy by sprzedać tego typu sprzęt i podzespoły do wymienionych państw będą musieli uzyskać specjalną licencję wydawaną właśnie przez Departament Handlu. Do tej pory wiele cała grupa przedsiębiorstw była zwolniona z takiego obowiązku.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia

Amerykańskie władze twierdzą, że wprowadzają obostrzenia na wyżej wymienione produkty ponieważ są one produktami podwójnego zastosowania, to jest mogą być wykorzystywane zarówno w sferze cywilnej jak i wojskowej. Decyzja ta ma tym większe znacznie, że jak podaje rosyjska telewizja Biuro Przemysłu i Bezpieczeństwa Departament Stanu rozszerzyło listę towarów podwójnego zastosowania. Rozszerzona lista produktów podwójnego zastosowanie, które będą mogły być sprzedawane tylko na podstawie licencji dotyczy jednak wyłącznie eksportu do Chin, Rosji i Wenezueli. Nowe regulacje obowiązują od 29 czerwca. Tym samym władze USA zrealizowały plany o których pisaliśmy na naszym portalu jeszcze w kwietniu.

Kresowy Przegląd Tygodnia

Zgoda RODO: Wyrażam zgodę na wykorzystywanie przez FUNDACJA KOMPANIA KRESOWA, ul. Gen. Władysława Sikorskiego 166 / 0.03, 18-400 Łomża moich danych osobowych przesłanych w niniejszym formularzu w celu otrzymywania informacji drogą elektroniczną.
Możesz zrezygnować z subskrypcji w dowolnym momencie, klikając link w stopce naszych e-maili.

Zarówno telewizja Dożdż jak i RBK uznały, że nowe reguły poważnie wpłyną na obrót handlowy między Rosją a USA.

tvrain.ru/rbc.ru/kresy.pl

Czytaj kolejny artykuł
0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz