Piąta Flota Marynarki Wojennej Stanów Zjednoczonych zatrzymała na Morzu Arabskim statek bez bandery przemycający broń wyprodukowaną w Rosji i Chinach – poinformowała Flota w niedzielę.

Piąta flota amerykańskiej marynarki wojennej poinformowała na Twitterze 9 maja 2021 roku, że zatrzymała na Morzu Arabskim statek bez bandery przemycający broń wyprodukowaną w Rosji i Chinach.

„Tysiące nielegalnej broni zatrzymanej przez krążownik USSMonterey z bezpaństwowca na wodach międzynarodowych Północnego Morza Arabskiego w dniach 6-7 maja” – napisano.

Zobacz też: 600 spadochroniarzy USA i Wielkiej Brytanii wylądowało w Estonii [+VIDEO]

Miesięczny koszt funkcjonowania portalu Kresy.pl wynosi 22 tys. PLN. Do tej pory zebraliśmy:

180 PLN    (0.81%)
Nr konta: 60 1020 1097 0000 7302 0195 3702
Wspieraj Kresy.pl

Przechwycony skład broni obejmował dziesiątki zaawansowanych rosyjskich przeciwpancernych pocisków kierowanych, tysiące chińskich karabinów szturmowych Typ 56 oraz setki karabinów maszynowych PKM, karabinów snajperskich i granatników z napędem rakietowym. Inne elementy broni obejmowały zaawansowane celowniki optyczne, podała Flota w oświadczeniu.

„USS Monterey i jego zaokrętowany zespół odkrył nielegalny ładunek podczas rutynowej weryfikacji bandery prowadzonej na wodach międzynarodowych zgodnie ze zwyczajowym prawem międzynarodowym” – napisano na Twitterze.

Oryginalne źródło i przeznaczenie materiałów są obecnie badane. USS Monterey zapewnił ponad 36 godzin nadzoru i ochrony dla swoich zespołów desantowych i statku objętego zakazem w czasie dwudniowej operacji. Po usunięciu całego nielegalnego ładunku oceniono jednostkę pod kątem zdatności do żeglugi, a po przesłuchaniu jego załodze zapewniono żywność i wodę.

Kresy.pl/Twitter

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz