Piąta Flota Marynarki Wojennej Stanów Zjednoczonych zatrzymała na Morzu Arabskim statek bez bandery przemycający broń wyprodukowaną w Rosji i Chinach – poinformowała Flota w niedzielę.

Piąta flota amerykańskiej marynarki wojennej poinformowała na Twitterze 9 maja 2021 roku, że zatrzymała na Morzu Arabskim statek bez bandery przemycający broń wyprodukowaną w Rosji i Chinach.

„Tysiące nielegalnej broni zatrzymanej przez krążownik USSMonterey z bezpaństwowca na wodach międzynarodowych Północnego Morza Arabskiego w dniach 6-7 maja” – napisano.

Zobacz też: 600 spadochroniarzy USA i Wielkiej Brytanii wylądowało w Estonii [+VIDEO]

Przechwycony skład broni obejmował dziesiątki zaawansowanych rosyjskich przeciwpancernych pocisków kierowanych, tysiące chińskich karabinów szturmowych Typ 56 oraz setki karabinów maszynowych PKM, karabinów snajperskich i granatników z napędem rakietowym. Inne elementy broni obejmowały zaawansowane celowniki optyczne, podała Flota w oświadczeniu.

“USS Monterey i jego zaokrętowany zespół odkrył nielegalny ładunek podczas rutynowej weryfikacji bandery prowadzonej na wodach międzynarodowych zgodnie ze zwyczajowym prawem międzynarodowym” – napisano na Twitterze.

Oryginalne źródło i przeznaczenie materiałów są obecnie badane. USS Monterey zapewnił ponad 36 godzin nadzoru i ochrony dla swoich zespołów desantowych i statku objętego zakazem w czasie dwudniowej operacji. Po usunięciu całego nielegalnego ładunku oceniono jednostkę pod kątem zdatności do żeglugi, a po przesłuchaniu jego załodze zapewniono żywność i wodę.

Kresy.pl/Twitter

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply