We wtorek funkcjonariusze Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej ujawnili 46 cudzoziemców usiłujących nielegalnie przekroczyć polsko – białoruską granicę.

Jak poinformowała Straż Graniczna, w dniu 29.11 do Polski próbowało nielegalnie przedostać się z Białorusi 46 osób. Na widok patroli imigranci wycofali się na Białoruś.

“Pięciu mężczyzn – obywateli Syrii dostało się do naszego kraju pokonując rzekę graniczną Świsłocz na odcinku ochranianym przez Placówkę SG w Krynkach. W rejonie Placówek SG w Czeremsze i Mielniku grupy cudzoziemców podchodziły pod barierę, lecz na widok polskich patroli osoby wycofały się w głąb Białorusi. Pozostałe zdarzenia miały miejsce na odcinkach ochranianych przez Placówki SG w Szudziałowie i Białowieży. Wśród ujawnionych cudzoziemców znajdowali się obywatele: Syrii, Afganistanu, Iraku, Egiptu, Jemenu” – czytamy.

W sobotę na terytorium Polski z Białorusi próbowało dostać się 44 nielegalnych imigrantów. Cudzoziemcy na Białoruś przylecieli z Rosji.

Jak poinformowała Straż Graniczna, pomimo niekorzystnej aury w czwartek funkcjonariusze Podlaskiego Oddziału SG ujawnili 87 cudzoziemców usiłujących nielegalnie przekroczyć polsko – białoruską granicę. Ośmiu cudzoziemców w rejonie Białowieży na terytorium Polski wkroczyło po cienkim pękającym lodzie na rzece Przewłoka.

Najwięcej migrantów – 26 ujawnionych zostało na terenie służbowej odpowiedzialności Placówki SG w Nowym Dworze. Pozostałe zdarzenia miały miejsce w rejonie Lipska, Bobrownik (przez rzekę Świsłocz), Michałowa, Narewki, Dubicz Cerkiewnych i Mielnika. Funkcjonariusze z Placówki SG w Lipsku 13- osobową grupę nielegalnych migrantów wykryli przy wykorzystaniu drona. Ujawnieni wczoraj obcokrajowcy pochodzili z: Syrii, Jemenu, Egiptu, Iraku, Iranu i Sudanu.

Według Straży Granicznej, białoruskie służby ciągle pomagają nielegalnym imigrantom dostać się do Polski. SG opublikowała w czwartek nagranie z wydarzeń.

“Służby białoruskie cały czas przywożą cudzoziemców pod granicę z Polską. Dzięki znajomości terenu żołnierze białoruscy doprowadzają szybko cudzoziemców do miejsc, w których mogą próbować przekraczać granicę. Sposób zabezpieczenia granicy przez Polskę jest stale monitorowany przez służby Białorusi” – czytamy.

Kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply