Administracja prezydenta USA Joe Biden zawnioskowała do Kongresu o dodatkowe 37,7 mld dolarów na wsparcie Ukrainy w wojnie z Rosją. Do 16 grudnia Kongres USA ma czas, by przyjąć pakiet umożliwiający finansowanie dalszych prac administracji, m.in. pakietów pomocowych dla Ukrainy. Pakiet pomocowy zostałby podzielony na cztery części.

Do 16 grudnia Kongres USA ma czas, by przyjąć pakiet umożliwiający finansowanie dalszych prac administracji. Zaproponowany we wtorek pakiet pomocowy dla Ukrainy miałby wartość 37,7 mld dolarów – podaje US News.

Dyrektor Biura Zarządzania i Budżetu, Shalanda Young, wysłała we wtorek list do przewodniczącej Izby Reprezentantów Nancy Pelosi, w którym prosi m.in. o 37,7 miliardów dolarów na pomoc dla Ukrainy.

Jak wskazała, środki mają “zapewnić, by Ukraina miała finanse, broń i wsparcie, jakiego potrzebuje, by się bronić i by narażeni ludzie nadal otrzymywali ratującą życie pomoc”. Dodała, że wniosek ma także związek z “krytycznymi, globalnymi niedoborami żywności i energii, spowodowanymi inwazją Rosji”.

Zobacz także: CNN: USA mogą przekazać Ukrainie zmodyfikowane drony Gray Eagle

Pakiet pomocowy zostałby podzielony na cztery części.

21,7 mld dolarów zostałoby przekazanych na wsparcie wojskowe i wywiadowcze, 14,5 mld na pomoc humanitarną i utrzymanie funkcjonowania ukraińskiego rządu, 900 mln dolarów na opiekę zdrowotną i usługi wsparcia dla Ukraińców mieszkających w USA, a 626 mln dolarów na kwestie związane z bezpieczeństwem energetycznym.

Zobacz także: Biden: dopiero się okaże, czy Ukraina jest gotowa na kompromis z Rosją

usnews.com / edition.cnn.com / Kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply