W Gliwicach auto uderzyło w jadący przed nim policyjny radiowóz wezwany do domowej interwencji. Kierowcą okazał się 38-letni Ukrainiec, który miał w organizmie ponad 3 promile. Stracił prawo jazdy i Peugeota.

Zdarzenie miało miejsce w poprzedni weekend na ulicy Chorzowskiej w Gliwicach. Pijany Ukrainiec najechał na tył poprzedzającego go policyjnego radiowozu, który jechał na wezwanie do domowej interwencji. Okazało się, że 38-latek miał ponad 3 promile alkoholu.

Mężczyźnie zatrzymano prawo jazdy i zarekwirowano samochód marki Peugeot.

Mamy francusko-niemieckie porozumienie z kanclerzem Niemiec: przejście do głosowania większością kwalifikowaną w sprawie podatków i polityki zagranicznej – przyznał prezydent Francji Emmanuel Macron.

W opublikowanym w tym tygodniu wywiadzie dla „The Economist”, prezydent Francji Emmanuel Macron otwarcie oświadczył, że wspólnie z Niemcami dąży do zlikwidowania w Unii Europejskiej prawa weta w dwóch kluczowych obszarach polityki: zagranicznej i podatkowej.

Szef MSWiA Marcin Kierwiński skomentował w poniedziałek kwestię zatrudniania w Policji obcokrajowców mieszkających na terytorium Polski. Oświadczył, że "rozważałby" taką możliwość. Podkreślił, że chodzi o "pracowników cywilnych".

Szef MSWiA Marcin Kierwiński był pytany w poniedziałek w radiu Zet, czy w polskiej policji powinni pracować obcokrajowcy. Minister potwierdził, że Komenda Główna Policji prowadziła analizy pod kątem skorzystania z obcokrajowców jako np. pracowników cywilnych. Wskazywały na to kwietniowe doniesienia RMF FM.

"Rozważałbym możliwość zatrudniania obcokrajowców mieszkających na terytorium Polski jako pracowników cywilnych" - oświadczył szef MSWiA.

Funkcjonariusze z Placówki SG w Krakowie–Balicach pełniący służbę w ramach patrolu z zadaniem przeciwdziałania i zwalczania nielegalnej migracji, wszczęli kontrolę legalności pobytu wobec cudzoziemców przybyłych do Polski samolotem rejsowym z Aten.

W piątek łotewski nadawca publiczny LSM poinformował, że łotewska armia rozpoczęła kopanie rowów przeciwczołgowych wzdłuż granicy z Rosją. To element pierwszej linii obrony wzdłuż tej granicy.

Łotwa buduje wzdłuż granicy z Rosją i Białorusią łańcuch umocnień, złożony z różnego rodzaju przeszkód. Pierwsza linia budowana jest w pobliżu przejścia granicznego Terehova w gminie Ludza, w odległości około kilometra od rosyjskiej granicy. Pierwszy odcinek umocnień, liczący 20 km, ma zostać ukończony w ciągu czterech miesięcy. Dodajmy, że długość granicy łotewsko-rosyjskiej wynosi ponad 283 km.

Wiemy, że Putin wysyła szwadrony śmierci do Europy, do Berlina, do Londynu, wysyła też terrorystów - oświadczył w niedzielę szef MSZ Radosław Sikorski, odnosząc się do doniesień "Financial Times" dotyczących działań Rosji.

Dziennik "Financial Times" podał, że europejskie służby specjalne ostrzegły rządy swoich krajów przed planami akcji sabotażowych ze strony Rosji. Dziennik wskazuje na dezinformację, zamachy bombowe, podpalenia i ataki na infrastrukturę. W niedzielę do sprawy odniósł się szef MSZ Radosław Sikorski.

"Wiemy, że Putin wysyła szwadrony śmierci do Europy, do Berlina, do Londynu (...) wysyła też terrorystów. Przypominam, że jeden z nich został ujęty przez ABW i siedzi w Polsce w więzieniu" - powiedział minister.

Pomóż nam dziś dopłynąć do brzegu! Nasz Dzienny koszt wynosi 723 PLN. Do Tej Pory zebraliśmy 0 PLN.
Załoga portalu Kresy.pl
0%