Minister finansów rządu Hesji Thomas Schäfer został znaleziony martwy na torach kolejowych w pobliżu Wiesbaden. Policja podejrzewa samobójstwo a szef regionalnego rządu wyraził przypuszczenie, że Schäfer nie wytrzymał stresu związanego z epidemią koronawirusa.

Jak podaje Deutsche Welle, ciało Thomasa Schäfera zostało znalezione w sobotę na torach kolei dużej prędkości w mieście Hochheim między Frankfurtem a Moguncją. Początkowo ciała nie można było zidentyfikować z powodu rozległych obrażeń. Później policja potwierdziła, że zmarły to minister finansów rządu Hesji Thomas Schäfer a jego śmierć prawdopodobnie była samobójstwem.

Przekaż swój 1% na Kresy.pl

Fundacja Kompania Kresowa KRS 0000350493
Przeakż 1% podatku

Według Frankfurter Allgemeine Zeitung powołującego się na źródła w organach śledczych, Schäfer pozostawił list pożegnalny, w którym wyjaśnił, dlaczego targnął się na swoje życie. Szczegółów listu nie podano.

Jak podają niemieckie media, Schäfer w ostatnich dniach regularnie pojawiał się w mediach m.in. informując o pomocy finansowej związanej ze zwalczaniem skutków epidemii koronawirusa.

Premier Hesji Volker Bouffier zasugerował, że minister jego rządu odebrał sobie życie w związku z epidemią. „Jego głównym zmartwieniem było to, czy uda mu się sprostać ogromnym oczekiwaniom ludności, zwłaszcza jeśli chodzi o pomoc finansową” – powiedział w niedzielę Bouffier. „Dla niego wyraźnie nie było wyjścia. Był rozczarowany, więc musiał nas opuścić” – dodawał premier Hesji wyrażając swój szok z powodu śmierci współpracownika oraz składając kondolencje rodzinie zmarłego. Bouffier wspominał, że Schäfer pracował „dzień i noc”, by pomóc firmom i ich pracownikom.

54-letni Schäfer należał do CDU i był postrzegany jako możliwy przyszły premier Hesji. Pozostawił żonę i dwoje dzieci.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

CZYTAJ TAKŻE: Minister gospodarki Niemiec: W skrajnych przypadkach nie wykluczamy przejmowania firm

Kresy.pl / dw.com / thelocal.de

Czytaj kolejny artykuł

Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz