Dr Anthony Fauci, dyrektor amerykańskiego Narodowego Instytutu Alergii i Chorób Zakaźnych, a także członek sztabu kryzysowego Białego Domu ds. walki z epidemią COVID-19, przewiduje, że w USA koronawirus może zabić do 200 tys. osób.

Występując w niedzielę w programie „State of the Union” w telewizji CNN Fauci powiedział, że w oparciu o to, co widzi, przewiduje, iż w USA w związku z Covid-19 może umrzeć od 100 do 200 tys. osób, natomiast liczba zarażonych sięgnie „milionów”.

Fauci, który w ostatnich dniach zdobył w USA dużą popularność występując na konferencjach prasowych, m.in. z Donalsem Trumpem i jest nazywany w mediach „najsłynniejszym lekarzem Ameryki”, zaznaczył, że jego prognozy mogą ulec zmianie w związku z dynamiką sytuacji.

Jak pisze The Hill, Fauci stale apeluje, by reguły tzw. społecznego zdystansowania obowiązywały przez dłuższy czas. Jak powiedział w niedzielę, zniesienie tych ograniczeń będzie zależeć od dostępności szybkich testów dających wynik w ciągu 15 minut. Zaznaczał, że nie stanie się to „jutro, ani w przyszłym tygodniu”. Jego zdaniem ograniczenia będzie można poluzować dopiero, gdy wykresy liczby zachorowań zaczną się spłaszczać.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Jak pisaliśmy, w niedzielę w USA odnotowano 123,3 tys. zakażeń koronawirusem. Oznacza to, że po dwóch miesiącach rozwoju pandemii w USA jest o około jedną trzecią więcej przypadków zarażeń niż odnotowano w Chinach po czterech miesiącach od pojawienia się nowego wirusa. Z powodu wywoływanej przez niego choroby zmarło już 2117 mieszkańców USA. Katastrofalna jest sytuacja w stanie Nowy Jork gdzie liczba zakażonych wynosi już 53 324, a zmarły 773 osoby. Mimo tego prezydent Donald Trump nie zdecydował się na zapowiadaną wcześniej izolację stanu. Władze stanowe podejmują działania na własną rękę.

Kresy.pl / The Hill / Interia
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz