Dr Anthony Fauci, dyrektor amerykańskiego Narodowego Instytutu Alergii i Chorób Zakaźnych, a także członek sztabu kryzysowego Białego Domu ds. walki z epidemią COVID-19, przewiduje, że w USA koronawirus może zabić do 200 tys. osób.

Występując w niedzielę w programie „State of the Union” w telewizji CNN Fauci powiedział, że w oparciu o to, co widzi, przewiduje, iż w USA w związku z Covid-19 może umrzeć od 100 do 200 tys. osób, natomiast liczba zarażonych sięgnie „milionów”.

Fauci, który w ostatnich dniach zdobył w USA dużą popularność występując na konferencjach prasowych, m.in. z Donalsem Trumpem i jest nazywany w mediach „najsłynniejszym lekarzem Ameryki”, zaznaczył, że jego prognozy mogą ulec zmianie w związku z dynamiką sytuacji.

Jak pisze The Hill, Fauci stale apeluje, by reguły tzw. społecznego zdystansowania obowiązywały przez dłuższy czas. Jak powiedział w niedzielę, zniesienie tych ograniczeń będzie zależeć od dostępności szybkich testów dających wynik w ciągu 15 minut. Zaznaczał, że nie stanie się to „jutro, ani w przyszłym tygodniu”. Jego zdaniem ograniczenia będzie można poluzować dopiero, gdy wykresy liczby zachorowań zaczną się spłaszczać.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Jak pisaliśmy, w niedzielę w USA odnotowano 123,3 tys. zakażeń koronawirusem. Oznacza to, że po dwóch miesiącach rozwoju pandemii w USA jest o około jedną trzecią więcej przypadków zarażeń niż odnotowano w Chinach po czterech miesiącach od pojawienia się nowego wirusa. Z powodu wywoływanej przez niego choroby zmarło już 2117 mieszkańców USA. Katastrofalna jest sytuacja w stanie Nowy Jork gdzie liczba zakażonych wynosi już 53 324, a zmarły 773 osoby. Mimo tego prezydent Donald Trump nie zdecydował się na zapowiadaną wcześniej izolację stanu. Władze stanowe podejmują działania na własną rękę.

Kresy.pl / The Hill / Interia

Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz