Od poniedziałku, wtorku będzie można wracać do pracy w kopalniach – oświadczył w sobotę Mateusz Morawiecki po posiedzeniu sztabu kryzysowego, które odbywało się w Katowicach. Podkreślił także, że sytuacja na Śląsku jest już opanowana.

Premier Mateusz Morawiecki poinformował w sobotę, że od poniedziałku, wtorku będzie można wracać do pracy w kopalniach. Podkreślił, że w przypadku kopalni gdzie praca „praktycznie zamarła” na początek będzie istniała możliwość pracy przynajmniej na jedną zmianę. Zaznaczył, że udało się już opanować sytuację na Śląsku.

„Od poniedziałku, wtorku będzie można wracać do pracy w kopalniach, to jest bardzo ważne, ponieważ względy produkcyjne, względy bezpieczeństwa zmuszają do tego, żeby utrzymywać kopanie w ruchu przynajmniej na minimalnym poziomie” – powiedział Mateusz Morawiecki.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Zaznaczył, że produkcja zostanie zwiększona w tych kopalniach, w przypadku których nie została zatrzymana całkowicie. Tam gdzie produkcja „zamarła” praca wróci przynajmniej na jedną zmianę.

Premier poinformował także o działaniach, mających na celu wyeliminowanie ognisk koronawirusa na Śląsku. „Podjęliśmy bezprecedensową decyzję, by przez przesiewowe testy genetyczne przebadać wszystkich górników” – powiedział Morawiecki.

Premier wyraził także opinię, że dzięki tzw. tarczy antykryzysowej udało się uratować wiele miejsc pracy na Śląsku oraz w całym kraju.

Morawiecki wspomniał także o odmrażaniu gospodarki. „Ruszy polski eksport i nasza polska gospodarka będzie znowu błyszczała” – powiedział. „Wychodzimy z tego dołka, wychodzimy z tej trudnej epidemicznej sytuacji we właściwy sposób. Są to działania bardzo profesjonalne, takie które spowodują, że już wkrótce na kopalniach będzie można pracować, ale też, że ratujemy setki tysięcy miejsc pracy tu na Śląsku, w całym województwie, we wszystkich innych branżach” – dodał.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Premier przekonywał także, że sytuacja na Śląsku jest opanowana. Podkreślił, że izolacja województwa śląskiego nie jest brana pod uwagę. „Nie ma mowy o izolacji Śląska, czy województwa śląskiego. Nie ma na to mojej zgody, nie ma na to zgody rządu. Mamy zasadę solidarnościową – jeden za wszystkich, wszyscy za jednego” – dodał.

Zobacz także: 18 maja ruszy kolejny etap łagodzenia obostrzeń. Otwarte zostaną między innymi salony kosmetyczne i lokale gastronomiczne

rmf24.pl / pap / wnp.pl / kresy.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz