Wolność przemieszczania się, do jakiej jesteśmy przyzwyczajeni, nie wróci, dopóki nie ma szczepionki na koronawirusa – powiedział kanclerz Austrii Sebastian Kurz ( ÖVP ).

Zdaniem kanclerza Austrii Sebastiana Kurza  „tak długo, jak nie będzie szczepień ani skutecznych leków, choroba ta będzie nam towarzyszyć. Dlatego nie będziemy mieć swobody podróżowania, jaką znamy” – podaje austriacki portal „Kurier”. W sobotnich wywiadach dla gazet „Kleine Zeitung”  oraz „Salzburger Nachrichten” kanclerz zaznaczył, że Austriacy powinni być przygotowani na dalsze ograniczenia.

Kanclerz został zapytany, czy Austriacy powinni zrezygnować z zagranicznych wyjazdów, dopóki choroba nie zostanie wyeliminowana we wszystkich krajach. „Nie wyobrażam sobie, że moglibyśmy pokonać tę chorobę w Austrii, a następnie przywozić ją z powrotem z innych krajów, na skutek naszego niezdyscyplinowania” – odpowiedział Sebastian Kurz.

Kanclerz zaznaczył, że powrót do swobodnego przepływu ludności może nastąpić dopiero po wprowadzeniu skutecznych szczepień na koronawirusa.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Zobacz także: Naczelny lekarz USA: „Nadchodzi najtrudniejszy tydzień (…) to będzie jak Pearl Harbor”

Kurz podkreślił także, że jego długoterminowym celem jest właśnie przywrócenie otwartych granic w Europie. Zwrócił jednak uwagę na fakt, że kroki  zmierzające do tego, nie mogą być wykonywane pospiesznie i w nieprzemyślany sposób. „W tej wyjątkowej sytuacji nie możemy pospiesznie podejmować niewłaściwych kroków” – powiedział.  

kurier.at / kresy.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz