To będzie najtrudniejszy i najsmutniejszy tydzień w życiu większości Amerykanów. To będzie jak Pearl Harbor, albo 11 września, tyle że nie będzie to zlokalizowane w jednym miejscu – powiedział naczelny lekarz USA Jerome Adams w niedzielnej rozmowie na antenie Fox News.

Naczelny lekarz USA Jerome Adams podkreślił w niedzielnej rozmowie na antenie Fox News, że nadchodzący tydzień będzie wyjątkowo trudnym przeżyciem dla większości Amerykanów – informuje agencja Reuters. Chodzi o wzrost liczby zgonów z powodu koronawirusa. „To będzie się działo w całym kraju. Chcę, żeby Ameryka to zrozumiała” – zaznaczył.

Podkreślił jednak, że „jest światełko na końcu tunelu”, jeżeli przez najbliższy miesiąc każdy będzie dokładał starań w celu powstrzymania epidemii.

Stany Zjednoczone wkraczają w jeden z najbardziej krytycznych momentów epidemii koronawirusa.  Przewiduje się, że liczba ofiar śmiertelnych wzrośnie jeszcze bardziej w Nowym Jorku, Michigan oraz Luizjanie. Większość stanów nakazała mieszkańcom pozostanie w domu. Gubernatorzy niektórych z nich wzywają do wydania ogólnokrajowego nakazu w tym zakresie.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Zobacz także: The Guardian: Koronawirus to największa porażka wywiadu USA w historii

Do tej pory w Stanach Zjednoczonych potwierdzono ponad 320 tys. przypadków zakażenia koronawirusem. Na skutek choroby COVID-19 zmarło zaś w tym kraju ponad 9 tys. osób.

Najcięższa sytuacja ma miejsce w stanie Nowy Jork. Prawie połowa zgonów z powodu epidemii w USA miała miejsce właśnie tam.

Rosnąca liczba zgonów obserwowana jest także w Pensylwanii, Kolorado oraz Waszyngtonie.

Jak informuje agencja, eksperci medyczni z Białego Domu prognozują, że od 100 do nawet 240 tys. Amerykanów może umrzeć w wyniku pandemii, nawet jeśli przestrzegane będą rozległe obostrzenia.

Reuters / Kresy.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz