Słowacja wstrzymuje tranzyt ciężarówek

Władze Słowacji wprowadziły w piątek do odwołania zakaz tranzytu przez ten kraj samochodów ciężarowych powyżej 7,5 tony.

Jak podało polskie ministerstwo infrastruktury, zakaz uzasadniono długotrwałą odprawą transportu towarowego i osobowego przez węgierskie służby graniczne. Zakaz tranzytu obowiązuje samochody ciężarowe powyżej 7,5 tony. Dla tego typu transportu zamknięte zostają przejścia graniczne z Polską, Czechami, Węgrami i Austrią. Zakaz obowiązuje do odwołania.

W dalszym ciągu przez granicę będą przepuszczane ciężarówki, które mają rozładunek na Słowacji oraz transporty zwierząt, towarów łatwo psujących się oraz pojazdów objętych GREEN LANE.

Jak podawaliśmy, zarówno Słowacja jak i Węgry przywróciły kontrole graniczne w związku z pandemią koronawirusa. 10 marca słowacki rząd zakazał odprawiania nabożeństw z udziałem wiernych. Dzień później w kraju wprowadzono „stan sytuacji nadzwyczajnej”. W kraju zakazano organizowania imprez masowych, a w szkołach zawieszono zajęcia dydaktyczne. W czwartek 12 marca zamknięto wjazd do kraju dla cudzoziemców. Wszyscy Słowacy powracający z zagranicy są obejmowani obowiązkową kwarantanną.

W tym tygodniu premier Słowacji Igor Matovicz zapowiedział wprowadzenie licznych regulacji, m.in. nakazu noszenia maseczek ochronnych poza domem. Od 30 marca osobom wchodzącym do szpitali, zakładów pracy i sklepów obowiązkowo będzie mierzona temperatura.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

CZYTAJ TAKŻE: Money.pl: załamał się rynek transportowy w Polsce, przewoźnicy apelują do rządu o pomoc

Kresy.pl / gov.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz