Rząd Słowacji wprowadza obowiązek noszenia maseczek

Zaprzysiężony w sobotę nowy rząd Słowacji przystępuje do ostrej walki z koronawirusem. Premier Igor Matovicz zapowiedział wprowadzenie licznych regulacji, m.in. nakazu noszenia maseczek ochronnych poza domem. – podała we wtorek Polska Agencja Prasowa.

Oprócz noszenia maseczek rząd Matovicza zarządził zamknięcie sklepów w niedzielę i wykorzystanie tego dnia m.in. na dezynfekcję. Od 30 marca osobom wchodzącym do szpitali, zakładów pracy i sklepów obowiązkowo będzie mierzona temperatura. Ministerstwo obrony wytypuje żołnierzy, którzy zostaną przeszkoleni na pielęgniarzy.

Do walki wyłącznie z koronawirusem zostaną wyznaczone trzy szpitale w różnych częściach kraju. Przed każdym szpitalem, w którym pobiera się próbki do badań na obecność koronawirusa, ma powstać stanowisko do ich pobierania bezpośrednio od osób podwożonych samochodami.

Rząd Matovicza zawiesza także bezpłatne przejazdy pociągami dla uczniów.

Nowy premier w rozmowie z dziennikarzami zarzucił poprzedniemu szefowi rządu Peterowi Pellegriniemu, że nie przygotował kraju należycie do walki z epidemią koronawirusa, ponieważ zajmował się kampanią wyborczą.

Większość przyjętych przez gabinet rozwiązań wymaga wydania przez poszczególne resorty rozporządzeń, które sprecyzują dzień, od którego obowiązują. – pisze Polska Agencja Prasowa.

Na Słowacji wykryto do tej pory 204 przypadków infekcji koronawirusem, z czego 19 w ciągu ostatniej doby.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Jak pisaliśmy, władze Słowacji 10 marca zakazały odprawiania nabożeństw z udziałem wiernych. Dzień później w kraju wprowadzono „stan sytuacji nadzwyczajnej”. W kraju zakazano organizowania imprez masowych, a w szkołach zawieszono zajęcia dydaktyczne. W czwartek 12 marca zamknięto wjazd do kraju dla cudzoziemców. Wszyscy Słowacy powracający z zagranicy są obejmowani obowiązkową kwarantanną.

Kresy.pl / rmf24.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz