Organizacja Narodów Zjednoczonych potrzebuje 35 miliardów dolarów, aby odpowiedzieć na największy kryzys humanitarny od czasów drugiej wojny światowej, powiedział sekretarz generalny ONZ Antonio Guterres w oświadczeniu w środę.

Zdaniem sekretarz generalnego ONZ Antonia Guterresa, Organizacja Narodów Zjednoczonych musi zmierzyć się z największym kryzysem humanitarnym od czasów drugiej wojny światowej – przekonywał w środowym oświadczeniu.

„Ten rok 2020 był rokiem innym niż wszystkie. Konflikt, zmiany klimatyczne i COVID-19 stworzyły największe wyzwanie humanitarne od czasów drugiej wojny światowej” – powiedział. „Liczba osób zagrożonych głodem podwoiła się. Setki milionów dzieci nie uczęszcza do szkoły. Poziom skrajnego ubóstwa wzrósł po raz pierwszy od 22 lat”.

Zobacz też: Sekretarz Generalny ONZ: „Aktualnie potrzebne jest przywództwo światowe”

Przekaż swój 1% na Kresy.pl

Fundacja Kompania Kresowa KRS 0000350493
Przekaż 1% podatku

„Musimy zmobilizować się, aby wesprzeć najbardziej zagrożonych w tych bezprecedensowych czasach. Potrzebujemy 35 miliardów dolarów, aby otrzymać pomoc ratującą życie dla 160 milionów osób w najtrudniejszej sytuacji” – powiedział szef ONZ.

Guterres zwrócił także uwagę na potrzebę „dalszego zajmowania się podstawowymi przyczynami potrzeb humanitarnych, poczynając od konfliktów”.

„Wzywam wszystkie strony konfliktu i te, które mają na nie wpływ, aby poparły mój apel o globalne zawieszenie broni do końca 2020 roku” – powiedział.

Zobacz też: ONZ zagłosował za przyjęciem projektu rezolucji w sprawie państwowości Palestyny

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia

Rekordowe 235 milionów ludzi  będzie potrzebowało pomocy humanitarnej i ochrony w 2021 roku, to 40% wzrost w ciągu zaledwie roku – przekazało ONZ na Twitterze. „ONZ i partnerzy potrzebują 35 miliardów dolarów, aby wesprzeć 160 milionów najsłabszych na świecie. Teraz jest czas na inwestowanie w ludzkość”.

Kresy.pl/UN Humanitarian 

Czytaj kolejny artykuł
0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz