Trump zobowiązał się do walki z “antybiałym uczuciem”

Donald Trump zobowiązał się do walki z “antybiałym uczuciem” w USA – poinformowała w niedzielę agencja prasowa Reuters.

Jak przekazała agencja prasowa Reuters, byłe prezydent, a obecnie republikański kandydat na prezydenta w 2024 roku, zobowiązał się do walki z “antybiałym uczuciem” w USA. “Myślę, że w tym kraju panuje wyraźne nastawienie antybiałe” – powiedział Trump w wywiadzie. “Szczerze mówiąc, nie sądzę, że byłoby to bardzo trudne do rozwiązania. Jednak uważam, że obecnie przepisy są bardzo niesprawiedliwe”.

W wywiadzie Trump nie podał przykładów antybiałych uprzedzeń.

Podczas wieców wyborczych Trump obiecuje odebranie funduszy szkołom nauczającym krytycznej teorii rasy – koncepcji akademickiej – rzadko nauczanej w szkołach publicznych – która opiera się na założeniu, że uprzedzenia rasowe są wryte w instytucje amerykańskie.

Jedna z doradców kampanii, Lynne Patton, powiedziała w piątek konserwatywnej aktywistce i dziennikarce Laurze Loomer, że spodziewa się, że drugi Biały Dom Trumpa odmówi przekazywania pieniędzy federalnych szkołom, firmom lub organizacjom charytatywnym, które wprowadziły praktyki zatrudniania w ramach programów różnorodności, równości i włączenia społecznego , powszechnie znany jako DEI.

W kwietniu Trump po raz pierwszy jednoznacznie wypowiedział się w sprawie uregulowań prawnych aborcji. Informująca o tym CNN podkreślała, że do tej pory Donald Trump nie wypowiadał się w sposób całkowicie dookreślony w kwestii przerywania ciąży. “Moim zdaniem obecnie mamy aborcję tam, gdzie każdy jej chce z prawnego punktu widzenia, stany zadecydują w drodze głosowania lub w drodze ustawodawstwa, a może i dwiema drogami. I cokolwiek postanowią, musi być prawem obowiązującym w tym stanie. W tym wypadku prawo stanowe” – można usłyszeć od Trumpa na nagraniu jakie zamieścił na swojej platformie Truth.

„W wielu stanach będzie inaczej – powiedział Trump – Wiele będzie miało inną liczbę tygodni [dopuszczalności aborcji] lub niektóre będą miały bardziej konserwatywne [prawo] niż inne i tak właśnie będzie. W ostatecznym rozrachunku wszystko zależy od woli ludu”.

Trump sugerował wcześniej, że mógłby poprzeć 15-tygodniowy federalny zakaz aborcji, z wyjątkiem przypadków kazirodztwa, gwałtu i gdy życie matki jest zagrożone. Właśnie zmienił zdanie. Ani wcześniej, ani tym razem polityk nie zadeklarował od którego tygodnia aborcja powinna być zakazana.

Kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply