Podczas ostatnich trzech dni funkcjonariusze z Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej odnotowali 469 prób nielegalnego przekroczenia polsko – białoruskiej granicy. (more…)

Ministerstwo spraw wewnętrznych Wielkiej Brytanii nie jest w stanie zlokalizować ponad połowy z 5700 nielegalnych imigrantów, którzy mieli być deportowani do Rwandy - wynika z dokumentu, do którego dotarły brytyjskie media.

Z opisywanego we wtorek przez brytyjskie media dokumentu wynika, że w pierwszej turze deportowanych do Rwandy miało zostać 5700 nielegalnych imigrantów. Jednak tylko 2143 z nich regularnie się melduje, więc można ustalić miejsce ich pobytu. Nie wiadomo, czy pozostałe 3557 niezlokalizowanych osób ukrywa się, aby uniknąć deportacji, czy też padło ofiarą błędów administracyjnych wynikających z przenoszenia ich między różnymi, finansowanymi przez rząd miejscami zakwaterowania.

BBC podaje, że źródło rządowe zaprzeczyło zaginięciu grupy. Według tego źródła, osoby z tej grupy spotkały się z "łagodniejszymi ograniczeniami w zakresie raportowania" i nie są kwaterowane w obiektach rządowych.

W swoim orędziu w związku z 20. rocznicą przystąpienia Polski do UE, prezydent Andrzej Duda zaznaczył, że w Unii „pojawiają się niepokojące tendencje do federalizacji” oraz „mówi się o zmianach traktatów, które ograniczą suwerenność państw członkowskich”.

W wygłoszonym we wtorek orędziu prezydent Andrzej Duda przypomniał, że 20 lat temu, 1 maja 2004 roku, Polska dołączyła do Unii Europejskiej.

35-letni Ukrainiec, mając ponad 2 promile alkoholu w organizmie, wjechał do rowu i uszkodził ogrodzenie prywatnej posesji. Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi mu do 3 lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło w nocy z piątku na sobotę w Łętowni (woj. małopolskie). Policjanci otrzymali zgłoszenie od kierowcy volkswagena, który spowodował kolizję. "Na miejscu funkcjonariusze zastali 35-letniego obywatela Ukrainy, który mieszka na terenie powiatu suskiego. W trakcie rozmowy z kierowcą od razu wyczuli od niego alkohol. Badanie alkomatem wykazało, że 35-latek miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie" - czytamy.

Jego pojazd zjechał z drogi, niszcząc rów przydrożny oraz ogrodzenie prywatnej posesji.

Przedstawiciele rządzącego w Autonomii Palestyńskiej Fatahu i opozycyjnego wobec niego Hamasu spotkali się w Pekinie, w ramach wysiłków na rzecz pojednania.

„Niedawno do Pekinu przybyli przedstawiciele Palestyńskiego Ruchu Wyzwolenia Narodowego i Islamskiego Ruchu Oporu” – powiedział rzecznik ministerstwa spraw zagranicznych Chińskiej Republiki Ludowej Lin Jian, dodając, że w dyskusjach osiągnięto „pozytywny postęp”. „Chiny i Palestynę łączy tradycyjna przyjaźń. Wspieramy frakcje palestyńskie w osiąganiu pojednania i zwiększaniu solidarności poprzez dialog i konsultacje. Będziemy nadal aktywnie pracować w tym kierunku” – dodał Jian, którego zacytowała w poniedziałek Al Jazeera.

Palestyński Ruch Wyzwolenia Narodowego (Fatah) to organizacja powstała w 1958 r. i jest główną siłą Organizacji Wyzwolenia Palestyny (OWP) powstałej w 1964 r. OWP jest uznawana za prawno-mięrzynarodowego reprezentanta Palestyńczyków przez państwa, które nie uznały jeszcze państwowości Palestyny.

Nie zgadzamy się na budowę unijnego superpaństwa, na Europejski Zielony Ład, na narzucanie nam lewicowej agendy ideologicznej... Nie chcemy być w takiej Unii. Jako Polacy musimy być gotowi na wyjście Polski z Unii Europejskiej - zaznaczyli organizatorzy Marszu Suwerenności.

W środę 1 maja po południu, zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, ulicami Warszawy przeszedł Marsz Suwerenności. To inicjatywa środowisk narodowych, wolnościowych i patriotycznych, zorganizowana na 20-lecie przystąpienia Polski do Unii Europejskiej. Głównymi organizatorami była Młodzież Wszechpolska, Marsz Niepodległości i Komitet Obrony Suwerenności.

Pomóż nam dziś dopłynąć do brzegu! Nasz Dzienny koszt wynosi 723 PLN. Do Tej Pory zebraliśmy 0 PLN.
Załoga portalu Kresy.pl
0%